Kiedy warto zdecydować się na zakup łóżka piętrowego?

Łóżka piętrowe to rozwiązanie, które jest często wybierane po to, by w możliwie największym stopniu zagospodarować wnętrze dziecięcego pokoju. Dodatkową korzyścią z ich zakupu jest jednak to, że zwykle są wprost uwielbiane przez dzieci, dając im radość z posiadania własnego miejsca, które jest wyraźnie wyodrębnione. Co ciekawe dostępne typy łóżek piętrowych sprawdzają się nie tylko, gdy trzeba wygospodarować więcej miejsca do spania.

łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe – dla kogo?

Łóżka piętrowe są najczęściej używane w sytuacji, gdy rodzeństwo dzieli ze sobą jeden pokój. Dzięki umieszczeniu łóżek jedno nad drugim możemy oszczędzić sporo miejsca na ustawienie dodatkowych mebli, np. drugiego biurka czy szafy.

Łóżka piętrowe są bardzo lubiane przez dzieci. Dają im możliwość urządzenia sobie własnego kąta, który jest bardzo wyraźnie oddzielony od wspólnej przestrzeni pokoju, używanej razem z rodzeństwem.

Łóżko piętrowe sprawdzi się również w sytuacji, w której z pokoju korzysta tylko jedno dziecko. Dostępne są komplety mebli do pokojów dziecięcych, w których pod łóżkiem może być umieszczona szafa, komoda, półki na rozmaite rzeczy czy nawet biurko do odrabiania lekcji. W takiej sytuacji decydując się na łóżko piętrowe, można zyskać sporo dodatkowej przestrzeni, co ma wielkie znaczenie zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach.

Kupno łóżka piętrowego jest również często jedynym sposobem na radzenie sobie z małą ilością miejsca w rodzinach wielodzietnych, a także w internatach czy miejscach, w których organizowany jest wypoczynek dzieci i młodzieży.

Komfort i bezpieczeństwo na łóżku piętrowym

Część rodziców zastanawia się, czy łóżko piętrowe będzie w pełni bezpieczne dla ich dzieci. W tej kwestii nie ma żadnych powodów do niepokoju. Część łóżka umieszczona na górze jest zawsze zabezpieczona bardzo wytrzymałymi barierkami, które chronią dziecko przed upadkiem, zarówno podczas snu, jak i w czasie zabawy. Również drabinka prowadząca na górę jest dopasowana do potrzeb dziecka i ułatwia wygodne zajęcie miejsca. Szczeble są zawsze wykonane tak, by z dużym zapasem wytrzymywały masę wchodzącego na nie dziecka, a nawet dorosłego – informuje specjalistka z firmy Meblar, która produkuje m.in. meble do pokojów dziecięcych i młodzieżowych.

Dziecko śpiące na górnym łóżku ma również wystarczającą ilość przestrzeni nad głową, ponieważ dostępne w sklepach konstrukcje są dopasowane do typowej wysokości pomieszczeń w naszych domach.

Łóżka piętrowe mogą być również bardzo atrakcyjne wizualnie i stanowić prawdziwą ozdobę dziecięcego pokoju. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę mebli dopasowaną do różnych gustów i potrzeb.