Żurawie samochodowe – kiedy warto z nich skorzystać?

W funkcjonowaniu przedsiębiorstw, firm budowlanych czy salonów samochodowych zdarzają się momenty, kiedy przydałby się dźwig. Instalacja tradycyjnego żurawia jest albo niemożliwa ze względu na przestrzeń, albo zbyt czasochłonna w porównaniu do pracy, jaką miałby wykonać. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem są żurawie samochodowe. Są mobilne, potrzebują niewiele miejsca do pracy i poradzą sobie z większością ładunków.

Żurawie samochodowe przeznaczone są do prac montażowych, rozładunkowych i przeładunkowych. Ze względu na wytwarzanie spalin pracują głównie na zewnątrz budynków, ale jeśli mamy dużą, dobrze wentylowaną halę, możliwe jest umieszczenie takiego urządzenia wewnątrz jej. Udźwig takiego żurawia, w zależności od modelu może się wahać od 10 do 32 ton.

Oczywiście obsługiwać takie urządzenia mogą osoby tylko po poprzednim przeszkoleniu i z uprawnieniami. Wykwalifikowany pracownik będzie wiedział, że są to pojazdy bardzo ciężkie, wymagające bardzo stabilnego podłoża. Jeśli podłoże będzie zbyt miękkie, będzie wiedział jak zwiększyć powierzchnię podparcia. Wyjątkową ostrożność będzie też zachowywał blisko krawędzi głębokich wykopów. Taka osoba sprawdzi elementy odpowiedzialne za stateczność żurawia, dobierze rozstaw podpór odpowiednio do konfiguracji ogranicznika obciążenia, zabezpieczy podpory przed ewentualnym zagłębianiem w podłożu, prawidłowo wypoziomuje żuraw. Jeśli posiadamy takiego operatora, możemy spać spokojnie. Ryzyko jakiegoś niepożądanego zdarzenia jest zminimalizowane praktycznie do zera.

Jeśli potrzeba użycia żurawia nie zdarza się tak często, można rozważyć wypożyczenie. Przyjedzie do nas samochód z odpowiednim dźwigiem i od razu operatorem. Przeniesie to, co potrzeba i wróci do swojej bazy. A my mamy sporo kłopotów mniej. Nie musimy wybierać z bardzo szerokiej oferty, który żuraw samochodowy kupić, nie interesuje nas serwisowanie sprzętu, nie musimy posiadać miejsca do przechowywania takiego samochodu, nie musimy szukać odpowiedniego pracownika do jego obsługi.

Wypożyczalnie tego typu funkcjonują w całym kraju. My spytaliśmy w firmie Martrans, obsługującej cały Śląsk, czy jest zapotrzebowanie na takie usługi.

Nasza wypożyczalnia sprzętu budowlanego posiada nowoczesne, wysokiej klasy urządzenia, dlatego cieszy się dużym powodzeniem. Dostarczamy nasze urządzenia przedsiębiorcom, firmom budowlanym, deweloperom, warsztatom i salonom samochodowym w rejonie. Wynajem żurawi o wszechstronnych zastosowaniach sprawia, że są jednym z naszych najpopularniejszych sprzętów.