Zastosowanie i budowa zbiorników wody pitnej
Warsztaty, gospodarstwa rolne oraz inne miejsca, w których występują sezonowe ograniczenia dostępu do wody – tam wykorzystywane są na co dzień zbiorniki na wodę pitną. Jaka jest ich budowa i zalety? O tym poniżej.

Rodzaje zbiorników wody pitnej
Ze względu na budowę można wyróżnić dwa rodzaje zbiorników na wodę pitną:
Zbiorniki naziemne – znajdują zastosowanie w rolnictwie oraz w celach spożywczych. Wyprodukowane są z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu charakteryzują się podwyższoną trwałością oraz odpornością na pękanie i blaknięcie. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, ponieważ nie wymagają regularnych i dokładnych prac konserwacyjnych. Ponadto doskonała szczelność pozwala na przechowywanie w nich cieczy w różnych miejscach.
Zbiorniki podziemne – posiadają różne pojemności, dzięki czemu mają zastosowanie w branży spożywczej, komercyjnej i rolnictwie. Do ich produkcji stosuje się polietylen, któremu zawdzięczają trwałość. Szczelne konstrukcje pozwalają na przechowywanie w nich wody pitnej i przewożenie bez przykrych konsekwencji.
Zalety zbiorników wody pitnej
Jakie są zalety zbiorników wody pitnej?
- Nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych.
- Są łatwe w utrzymaniu czystości.
- Dzięki specjalnej konstrukcji dna zbiornika są bezproblemowe w transporcie.
- Posiadają przyłącza ze stali nierdzewnej.
- Dzięki szerokiemu wyborowi kształtów i pojemności można je dopasować do zróżnicowanych potrzeb, które wynikają z prowadzonej działalności.
Zbiorniki wody pitnej są dostępne w ofercie firmy usługowo-handlowej MiM Mariusz Mańkowski, która proponuje ciekawe rozwiązania dla transportu, rolnictwa, domu, prądu, przemysłu, warsztatu oraz gospodarki komunalnej. Współpracuje z firmami transportowymi oraz stacjami paliw, zajmuje się sprzedażą liczników, pomp do paliwa, oleju i AdBlue, posiada w swojej ofercie asortyment niezbędny do prowadzenia własnej stacji paliw.