Zasada działania pompy nawadniającej

Przydomowy ogród czy działka wymagają regularnego podlewania. Chodzenie z konewką nie przyniosłoby pożądanych efektów, a w dodatku mogłoby wywołać u nas frustracje. Szczególnie, kiedy nasza przydomowa zieleń to naprawdę spory teren. W jaki sposób w takim razie można sobie pomóc? Najlepiej jest zainwestować w odpowiednią pompę nawadniającą.

pompa-nawadniajaca

Czym jest pompa nawadniająca?

Pompa nawadniająca to urządzenie służące do nawadniania ogrodu. Jest gwarantem utrzymania zadbanej, bujnej roślinności, która będzie cieszyć nasze oczy przez całą wiosnę i lato, aż do później jesieni. Wyróżnia się różne rodzaje pomp, które dobieramy w zależności od naszych indywidualnych zapotrzebowań.

W jaki sposób działa pompa nawadniająca?

Zasada działania pompy nawadniającej opiera się na pobieraniu jej ze zbiorników wody i wykorzystaniu jej w zraszaczach, spryskiwaczach czy pistoletach. Zbiornikiem wody może być tutaj oczko wodne, zbiornik, w którym gromadzi się deszczówka czy nawet beczka. Transportowana woda tłoczona jest pod odpowiednim ciśnieniem, dzięki temu dociera do docelowego miejsca.

Jak wybrać odpowiednią pompę nawadniającą?

Wybierając pompę nawadniającą należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej wydajność, oznaczającą jak dużo wody można przepompować w danym czasie. Ponadto ważnymi kryteriami są wysokość zasysania oraz podnoszenia wody, co uzależnione jest od umiejscowienia punkty poboru wody i odległości od miejsca, w jakie ma zostać ona przetransportowana – wyjaśnia nasz ekspert z firmy ASC-PRO.

Istotny jest także sposób obsługi pomp – powinien być jak najprostszy, abyśmy z łatwością je uruchamiali. Urządzenia te muszą mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem i dać się łatwo przenosić. Mając na uwadze niniejsze elementy dobierzemy idealną pompę do naszego ogrodu, nie martwiąc się więcej o odpowiednie nawodnienie roślin.