Zalety deszczownic

Wykańczanie swojego mieszkania i kompletowanie wyposażenia wnętrz należy do najbardziej ekscytujących momentów w życiu. Wiąże się także z podjęciem wielu decyzji, od których uzależniony będzie codzienny komfort życia. Różnorodność rozwiązań, jakie możemy zastosować w łazienkach przyprawia o zawrót głowy, toteż warto na chwilę zatrzymać się nad niektórymi rozwiązaniami i przyjrzeć im się bliżej.

deszczownice

Jednym z najczęstszych punktów spornych wśród młodych par, wijących swoje wspólne gniazdko jest dylemat wanna czy prysznic – zauważa nasz rozmówca z Salonu Omnires.

Nierzadko zdarza się kompromis, który zakłada instalację wanny z dodatkowym natryskiem. Niezależnie od tego, czy szukamy natrysku do klasycznej kabiny, czy dodatkowej opcji nad wannę, stajemy przed kolejnym wyborem, ponieważ coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się deszczownice, z powodzeniem wypierające tradycyjne słuchawki prysznicowe. Skąd zainteresowanie takim rodzajem natrysku?

Przewaga deszczownicy nad słuchawką

Zasadniczą różnicą między tymi dwoma rodzajami natrysku polega na tym, że deszczownica posiada większą powierzchnię, dzięki czemu strumień wody ma większy zasięg i do całkowitego zamoczenia ciała nie potrzebujemy używać rąk, czy obracać się w różne strony pod wąskim strumieniem. Deszczownice montowane są bezpośrednio do sufitu, albo na ramieniu do ściany na stałe, co jest szczególnie wygodne w przypadku korzystania z nich przez osoby mniej sprawne fizycznie. Sam strumień wody jest delikatniejszy, przez co komfort kąpieli zdecydowanie wzrasta.

Oszczędność wody

Niekiedy spotykamy się z opinią, że zwiększenie powierzchni natrysku przyczynia się do zwiększenia zużycia wody podczas pojedynczej kąpieli, jednak również na to znalazło się rozwiązanie. Dzięki urządzeniu nazywanemu perlatorem woda w deszczownicy jest dodatkowo napowietrzana co sprawia, że użytkownik odczuwa strumień jako bardziej obfity, podczas gdy w istocie jej zużycie maleje.

Efektowny design deszczownic

Oprócz zalet praktycznych, deszczownicom należą się słowa uznania ze względu na estetykę. Większość modeli utrzymana jest w stylu nowoczesnym, a wysoka jakość chromowanego wykończenia podkreśla wrażenie czystości i elegancji – przekonuje specjalista z Salonu Omnires.

Niektóre deszczownice posiadają dodatkowe podświetlenie LED, co pozwala na wprowadzenie bezkonkurencyjnie wyjątkowej atmosfery podczas niby zwyczajnego, codziennego rytuału kąpielowego.

Dodatkowe funkcje deszczownic

Oprócz urozmaiceń dekoracyjnych, niezwykle ważne są dodatki ułatwiające konserwację i czyszczenie. Należy do nich m.in. system Easy Clean, który zapobiega osadzaniu się kamienia, czy elementy gumowe wewnątrz deszczownicy, dzięki którym woda nie zalega wewnątrz po odłączeniu dopływu.

O zaletach deszczownic można długo pisać, jednak najlepiej wypróbować je na własnej skórze. Kto raz skorzysta z prysznica pod deszczownicą, na zawsze zapamięta przyjemność, jaką daje delikatny masaż w smugach ciepłego deszczu.