Wynajem wózków widłowych. Zalety rozwiązania

Z pewnością każdy z nas nie raz spotykał w swoim życiu wózki widłowe – niezwykle przydatne i funkcjonalne urządzenia, wykorzystywane w wielu różnorodnych branżach, których przytoczenie zajęłoby nam naprawdę sporo czasu. Jak się okazuje, istnieją firmy dla których – z różnych powodów – zakup tego pojazdu będzie mniej korzystny niż zwyczajny wynajem. Zapraszamy niżej, gdzie zwięźle opiszemy to ostatnie rozwiązanie, starając się wskazać jego największe zalety.

Wózek widłowy

Kupno wózka na własność to – jak nietrudno się domyślić – operacja dosyć kosztowna, a z tak poważną inwestycją nie są w stanie poradzić sobie wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy. Mowa tu zwłaszcza o tych, którym sprzęt nie będzie potrzebny przez cały rok, lecz jedynie do pewnych prac odbywających się w określonym z góry czasie. Nim przejdziemy już do konkretnych plusów wynikających z wynajmu, dodajmy jeszcze, że rynek tego typu usług mocno się w ostatnim czasie rozwinął, czego dowodem może być wyjątkowo szeroka i atrakcyjna oferta, do jakiej mamy dostęp. Jako przykład jednej z zajmujących się ową działalnością firm warto podać, powstały w 1995 roku Ansal-Bis, z sukcesem obsługujący klientów z Podkarpacia, Małopolski oraz Śląska.

Wynajem wózka w dogodnym momencie

Rozwińmy teraz zagadnienie krótkoterminowego wynajmu, jakie nakreśliliśmy już wyżej. Wydaje się, że gdy prowadzony przez nas biznes dostanie właśnie zlecenie, do którego wykonania potrzebny byłby wózek jezdniowy podnośnikowy – bo tak fachowo zwie się popularny widlak – mamy do wyboru dwie opcje: albo kupno maszyny, albo całkowita rezygnacja z okazji zarobku. Nabycie tańszego, lecz używanego sprzętu także jest pewnym wyjściem, oznaczać może jednak niemałą liczbę czekających nas w przyszłości problemów. Dlatego też prawdziwym zbawieniem okazuje się możliwość krótkoterminowego – pakiety zaczynają się już od jednego dnia – wynajęcia wózka, co do którego możemy mieć pewność, że jego stan techniczny będzie bez zarzutu.

Opłacalna dzierżawa długoterminowa

Elastyczny wynajem może zmienić się także w bardziej długotrwałą współpracę. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na poniesienie pełnych kosztów zakupu, lub nie chcemy ratować się wieloletnim kredytem, wynajem wózka widłowego – który stanie się dochodowym narzędziem pracy – wydaje się być naprawdę atrakcyjnym sposobem. Co istotne, my jako najemcy otrzymując od właściciela sprzętu cykliczne faktury, będziemy mogli wykorzystać je do obniżenia kwoty podatku należnego Urzędowi Skarbowemu. Bardzo dobrą praktyką jest, oferowana przez niektóre z firm, wymiana – w trakcie trwania umowy – dzierżawionego urządzenia na inny model, który być może lepiej spełniać będzie ewoluujące potrzeby.

Serwis w cenie

Kiedy zdecydujemy się wypożyczyć wózek od jednego z dopuszczających taką możliwość przedsiębiorstw, wszystkie sprawy związane z serwisowaniem owego sprzętu nie będą leżały już po naszej stronie. Czymś, o co będziemy musieli oczywiście zadbać okażą się wyłącznie dogodne warunki użytkowania, zgodne z zaleceniami danego producenta. Pamiętanie o terminach przeglądów, czy wymianie na czas poszczególnych części mechanizmu – chociażby opon – nigdy więcej nie będą już pochłaniać cennego czasu. Co także w tym przypadku ważne, w razie jakiejkolwiek awarii, wynajmujący zobowiązany jest, na czas naprawy, dostarczyć urządzenie zastępcze, nie przerywając w ten sposób ciągłości naszej pracy i nie doprowadzając do poniesienia przez nas znacznych strat finansowych.

Wynajem jako forma testu

Niestety, wielu właścicieli biznesów zbyt lekkomyślnie podchodzi w swej działalności do kwestii zakupów – od razu, bez głębszego zastanowienia przygotowując pieniądze potrzebne na zakup. Zdecydowanie czymś bardziej rozważnym będzie testowanie przez jakiś czas danego rozwiązania, by ewentualnie później sfinalizować transakcję, bądź całkowicie z niej zrezygnować. Właśnie tutaj z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju wypożyczalnie, które za stosunkowo niewielką opłatę dają nam możliwość wypróbowania przez zadeklarowany przez nas czas danego rozwiązania. Przyda się to zwłaszcza w przypadku tak kosztownych urządzeń, jakimi są bez wątpienia wózki widłowe.