Wynajem rusztowania. Zalety rozwiązania

Rusztowania to konstrukcje niezbędne dla branży budowlanej – dzięki nim możliwe jest wykonywanie licznych prac na wysokościach, np. tynkowania ścian budynków, montaż instalacji elektrycznej etc.. Raz postawione rusztowanie może służyć ekipie budowlanej przez wiele dni, zapewniając przy tym bardzo dużą swobodę działania. Żeby skorzystać z rusztowania nie musimy go kupować – możemy je również wynająć. Jakie są zalety tego rozwiązania?

rusztowanie budowlane

Niskie koszty wynajmu

Główną zaletą wynajmu rusztowania jest relatywnie niski koszt tego rozwiązania w porównaniu do jego zakupu. Ceny rusztowań zaczynając się w okolicach 1000 złotych – im bardziej zaawansowana i rozbudowana konstrukcja, tym większy koszty zakupu. Najbardziej rozbudowane systemy kosztują już około 10 000 złotych. Przy pojedynczych pracach, takich jak przeprowadzany raz na kilka-kilkanaście takich wydatek jest po prostu zbyt dużym obciążeniem finansowym – za wypożyczenie takiego samego sprzętu, którego używamy jedynie przez określony czas zapłacimy dużo mniej.

 – Z tego powodu jest to rozwiązanie chętnie wybierane przez osoby prywatne oraz firmy budowlanych lub remontowych, które jedynie od czasu do czasu potrzebują rusztowania do wykonania zlecenia – mówi przedstawiciel firmy Ruszt-mont.

Brak odpowiedzialności za sprzęt

Kupno własnego rusztowania to nie tylko spory wydatek, ale i obowiązek – system powinien być bowiem utrzymywany w takim stanie, by zapewnić mu pełną sprawność. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zaniedbane lub uszkodzone rusztowanie stanowi poważne zagrożenie na placu budowy. Decydując się na wynajem rusztowania nie musimy martwić się jego konserwacją, ponieważ pozostaje ona cały czas w sferze obowiązków właściciela. Z tego samego powodu możemy mieć pewność, że wypożyczone rusztowania jest utrzymane w dobrym stanie technicznym i spełnia odpowiednie normy.

Brak konieczności magazynowania

Znaczną większość prac budowlanych wykonuje się w okresie wiosenno-letnim, kiedy pogoda jest najbardziej sprzyjająca. To oznacza, że w okresie zimowym sprzęty potrzebne do wykonywania tych prac powinny być w odpowiedni sposób magazynowane, żeby nie dopuścić do ich niszczenia – dotyczy to również rusztowań. To kolejny ważny powód, dla którego wynajem rusztowania jest opłacalny – korzystając z tej usługi po prostu spada z nas obowiązek przechowywania sprzętu lub wynajmowania przestrzeni magazynowego specjalnie do tego celu. Po zakończeniu prac po prostu oddajemy rusztowanie firmie wypożyczającej i nie musimy martwić się w jaki sposób jest ono przechowywane.