Wynajem dźwigu jako propozycja dla firm budowlanych

Praca na wysokościach i wznoszenie ciężkich elementów to nie lada wyzwania. Zazwyczaj wymagają zastosowania najlepszego sprzętu. Nieoceniony w takich przypadkach jest dźwig, który spotkasz na większości placów budów. Nic dziwnego, wyręcza on w wielu pracach, zwiększa efektywność i podnosi wielotonowe ładunki. Czy byłoby to możliwe do wykonania ręcznie? Dlatego właśnie coraz więcej firm oferuje niedrogi wynajem dźwigów. Jak to się sprawdzi u Ciebie?

Wynajem dźwigu

Jak wygląda wynajem dźwigu?

Dźwigi mają znakomite zdolności manewrowe i ogromny udźwig. Nie da się jednak ukryć, że ich zakup bywa problematyczny – cena sprzętu jest uzależniona od wielu czynników, lecz średnio wynosi kilkaset tysięcy. Taki wydatek, szczególnie w przypadku młodych przedsiębiorstw, jest wręcz nierealny. Rozwiązaniem jest wynajem dźwigu, czyli szybka, niedroga opcja, dopasowana indywidualnie do Twoich potrzeb.

To rozwiązanie jest bardzo wygodne w przypadku wielu prac. Wbrew pozorom dźwig nie służy tylko do podnoszenia ciężkich ładunków, ale też się sprawdza podczas transportu czy montażu, w tym banerów i reklam. Bez przeszkód możesz więc wypożyczyć dźwig do dowolnych prac – tym bardziej, że to Ty wybierasz model i jego parametry. Ponadto fachowiec doradzi, który sprzęt sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Niewątpliwie największą zaletą wynajmu są oszczędności. Nie musisz wydawać kilkuset złotych na maszynę, ceny wypożyczenia są bardzo korzystne, a prace konserwowe czy naprawy również nie leżą w Twojej gestii. Wszystkim się zajmuje firma wypożyczająca.

Co istotne, nierzadko dźwig jest niezbędny do wykonania jednorazowych lub nieregularnych zadań. W tym przypadku tym bardziej się nie opłaca inwestować w nowy sprzęt. Wynajem przebiega bezproblemowo i szybko, a maszynę otrzymujesz praktycznie „od ręki”. Wiele firm osobiście dostarcza dźwig we wskazane miejsce, więc nie musisz się nawet martwić jego transportem.

Co jeszcze musisz wiedzieć na temat wynajmu dźwigów?

Jeśli chcesz wynająć dobry sprzęt, zgłoś się do renomowanej firmy. W dzisiejszych czasach bez przeszkód możesz to zrobić przez Internet, również przez wygodny formularz kontaktowy. Następnie doprecyzujesz szczegóły ze specjalistą, który pomoże wybrać najlepszy dźwig do danej pracy.

Jak mówi specjalista z firmy Fanbe, sprzęt musi być szczegółowo dopasowany do typu zadań, ich zakresu i częstotliwości. W niektórych przypadkach wystarczy maszyna o udźwigu 1 tony, a czasami musi to być 5 ton. Każdy drobiazg ma znaczenie, dlatego warto postawić na jak najlepszy dźwig.