Sprzęt do segregacji szkła

Szkło jest jednym z najlepszych surowców wtórnych, który daje ogromny potencjał na ponowne wykorzystanie np. po obróbce termicznej. Jego właściwości sprawiają, że nie jest on bezpośrednim zagrożeniem dla środowiska naturalnego, jednak należy dbać o jego prawidłową segregację. Szkło samo nie ulegnie procesowi rozkładu. Dlatego konieczne jest jego rozdrobnienie i przetworzenie. Zanim jednak do niego dojdzie, niezbędny jest sprzęt do segregacji szkła.

Szkło a recykling

Pamiętaj, jak istotny jest recykling. Jeden z typów pojemników przeznaczonych do segregacji jest przeznaczony właśnie na szkło. To właśnie do nich należy wrzucać szklane przedmioty, aby później mogły być prawidłowo zagospodarowane. Kolor szkła również ma znaczenie. Bezbarwne elementy należy wkładać do kontenerów z białym oznaczeniem, natomiast kolorowe powinny trafiać do zielonego kontenera. Ważne jest wrzucanie samego szkła. Jakiekolwiek metalowe nakrętki lub gumowe elementy powinny zostać zdjęte z takiego przedmiotu zanim trafi on do kosza.

Kontener na stłuczkę

Sprzętem przeznaczonym do segregacji szkła jest specjalistyczny kontener jezdny z otwieranym dnem. Idealnie przechowuje oraz zapewnia transport stłuczki szklanej w wybrane miejsce. Bezproblemowy rozładunek zapewnia otwierany dół, który można regulować w zależności od typu składowanego szkła. Takie rozwiązanie jest korzystne dla środowiska i pozwala na prawidłową segregację tego materiału wtórnego. Istnieje możliwość przeniesienia kontenera za pomocą wózków widłowych, dlatego jego użytkowanie sprawdza się również w dużych firmach i halach produkcyjnych. Kontenery umożliwiają składowanie stłuczki szklanej nawet do 1500 kg. Jest to rozwiązanie, które pozwala na pomyślne przetworzenie sporej ilości materiału szklanego w tym samym czasie.

Wózki do transportu i segregacji szkła

Warto również wiedzieć, że na rynku znajdują się specjalistyczne wózki do segregacji szkła oraz jego bezpiecznego transportu, przeznaczone np. do przewozu gotowych okien. Pamiętaj, aby wybierać produkty, takiej firmy, jak GK PRODUCT s.c., która ma w swojej ofercie niezawodne wózki tego typu, które:

  • mają natryskowo malowaną konstrukcję w kolorach wybranych z palety RAL,
  • zostały wyposażone w specjalne przedziały, wykonane ze specjalistycznych kształtek poliamidowych,
  • mają cztery zestawy obrotowe kół, w tym dwa z hamulcami.

Wykwalifikowany zespół profesjonalistów powinien odpowiedzieć na Twoje wszystkie pytania odnośnie do segregacji szkła. Jeśli poszukujesz najlepszych kontenerów lub wózków do składowania, skontaktuj się z firmą, która dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, rzetelnie zadba o Twoje wyposażenie.