Profesjonalny generator ozonu. Gdzie się w niego zaopatrzyć?

Ozon to jeden z rodzajów cząsteczek tlenu. W odróżnieniu od dwuatomowych cząsteczek tlenu, które wdychamy wraz z powietrzem, ozon jest cząsteczką o trzech atomach. Inna budowa wiąże się z odmiennymi właściwościami. Ozon oczyszcza powietrze ze wszelkich drobnoustrojów, co ma zastosowanie w wielu miejscach. Gdzie wykorzystuje się profesjonalne generatory ozonu i gdzie można je kupić?

Nie tylko profesjonalne zastosowania generatorów ozonu

Ozon zna każdy z nas, choć mamy z nim do czynienia sporadycznie. Charakterystyczny zapach, który można poczuć po burzy – to właśnie woń ozonu. Słowo to, pochodzące z języka greckiego, oznacza ni mniej, ni więcej, jak „pachnący”.

Zapach ten jest kojarzony z czystością i bardzo słusznie – ozon ma właściwości antyseptyczne. Usuwa z otoczenia drobnoustroje i grzyby. Dzięki temu znalazł zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie najwyższych standardów higieny: w zakładach produkujących żywność, gastronomii, sklepach oferujących świeżą żywność (surowe mięso, ryby, owoce morza), szpitalach, laboratoriach i pracowniach badawczych – wszędzie tam, gdzie bakterie, wirusy i grzyby mogłyby obniżać bezpieczeństwo ludzi albo wpływać negatywnie na rezultaty pracy.

Ozon pozwala wyjałowić nie tylko powietrze, ale też wodę. Generatory ozonu mogą więc być wykorzystywane: w oczyszczalniach ścieków, na basenach, w akwarystyce, w uzdrowiskach i gabinetach hydroterapii, a także we wszelkich zakładach produkcyjnych, gdzie konieczna jest idealnie czysta woda, np. przy produkcji kosmetyków czy leków – mówi specjalista z Bitom Ozone Technology.

Ponadto ozon sprawdza się przy oczyszczaniu układów klimatyzacji i wentylacji, zarówno w obiektach budowlanych, jak i samochodach. Wreszcie generatory ozonu można stosować w domu, aby zapewnić sobie czyste powietrze i uwolnić się od alergenów.

Gdzie można nabyć profesjonalne generatory ozonu?

Generatory ozonu do zastosowań profesjonalnych muszą oznaczać się ściśle określoną wydajnością i potwierdzoną badaniami skutecznością w dezynfekowaniu otoczenia. Ponadto powinny być objęte gwarancją, a w razie usterek – sprawnie serwisowane. Wreszcie ich konstrukcja powinna być na tyle mocna, żeby generator ozonu działał niezawodnie w każdych warunkach.

Producentem najwyższej jakości ozonatorów o sprawdzonej skuteczności jest wspomniana firma Bitom. Na jej stronie można znaleźć generatory ozonu dla najbardziej wymagających zastosowań: do szpitali i laboratoriów, gdzie sterylność ma znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi. Producent oferuje wieloletnią gwarancję (w przypadku regularnego serwisowania dożywotnią!), a ponadto sprawną obsługę posprzedażową. Jakość produktów poświadczają liczne badania i certyfikaty. Do zastosowań profesjonalnych szczególnie polecane są urządzenia z linii X-PRO AIR.