Pojemniki metalowe. Nowe czy używane?

Pojemniki metalowe to produkty powszechnie używane w wielu gałęziach przemysłu, szczególnie w celu organizacji logistyki magazynowej oraz transportu. Są niezwykle przydatnym, a czasem nawet niezbędnym akcesorium wyposażenia hal przemysłowych i magazynów, umożliwiającym przechowywanie oraz ułatwiającym przewożenie ciężkich odpadów poprodukcyjnych, materiałów budowlanych lub części samochodowych. Metalowe pojemniki oferowane są przez producentów zarówno na sprzedaż, jak i wynajem. W ofertach znaleźć można różne typy pojemników nowych lub używanych.

Nowe pojemniki metalowe

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pojemników metalowych przeznaczonych dla przemysłu. Przedsiębiorcy mogą wybierać pomiędzy pojemnikami osiatkowanymi, pojemnikami oblachowanymi lub skrzynio paletami. Pojemniki takie są powszechnie stosowane w różnych gałęziach przemysłu, a także w rolnictwie. Można składować w nich elementy wielkogabarytowe, ciężkie odpady przemysłowe oraz materiały sypkie. Mogą także równie dobrze służyć do przechowywania artykułów spożywczych i do transportu zwierząt.

Decydując się na nowe produkty należy liczyć się z tym, że będzie to dość kosztowna inwestycja i spory wydatek dla przedsiębiorcy. Jednakże zaletą nowych pojemników metalowych jest zdecydowanie fakt, że w razie uszkodzeń nie trzeba od razu ich wymieniać. Zawsze istnieje opcja przeprowadzenia remontu pojemników metalowych.

Używane pojemniki metalowe

Dla przedsiębiorców, którzy nie są przygotowani na dosyć duży wydatek związany z kupnem nowego produktu, idealny będzie wybór używanego pojemnika metalowego. Na rynku można znaleźć ponownie wprowadzone do obrotu pojemniki siatkowe i pełne, w bardzo dobrym stanie technicznym. Są to pełnowartościowe produkty mogące przysłużyć się w pracy przez wiele kolejnych lat.

Jak wskazuje ekspert z firmy produkującej pojemniki metalowe RS – Gitterbox:

Dla przedsiębiorców, którzy szukają sposobu na ekonomiczne zarządzanie zasobami firmy, zakup pojemników metalowych może okazać się idealnym rozwiązaniem. Mogą być to pojemniki składane lub produkty z przegrodami i otwieraną klapą. Pojemniki umożliwiają segregację towaru oraz ułatwiają jego załadunek i rozładunek.

Warto wybrać używane pojemniki o mocnej, trwałej konstrukcji, wykonane z dobrej klasy surowców. Stal stosowana zarówno do budowy pojemników oblachowanych, jak i koszy, powinna być przede wszystkim prawidłowo zabezpieczona przed korozją. Powłoki antykorozyjne wykonane powinny być metodami cynkowania galwanicznego lub ogniowego.

W obu przypadkach, powłoki dobrze chronią materiał przed wilgocią, wahaniami temperatur oraz zjawiskami atmosferycznymi – nawet, gdy pojemnik używany był na zewnątrz. Warto, aby pojemniki malowane były proszkowo, co jest dodatkowym zabezpieczeniem przeciwkorozyjnym.