Nabycie dźwigu – zakup czy wynajem?

Do przeprowadzania sprawnej oraz mobilnej relokacji różnego rodzaju maszyn, urządzeń, robotów czy wręcz całych linii przemysłowych konieczny jest odpowiedni sprzęt. Jedną z najważniejszych maszyn zaś jest dźwig. Czy zakup dźwigu jest opłacalny? Czy może lepiej jest go wynająć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Kiedy warto skorzystać z wynajmu dźwigu?

Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które oferują usługi, związane z transferami maszyn, linii oraz zakładów produkcyjnych, a zatem i wynajem dźwigu. Ale – co istotne – nie wszystkie spośród nich dysponują bogatym zapleczem technologicznym, który jest w stanie spełnić nasze potrzeby zarówno pod względem gabarytu, jak i właściwego udźwigu. Nie oznacza to jednak konieczności nabycia własnego dźwigu. Wystarczy, że znajdziemy odpowiednią firmę z nowoczesnym i rozbudowanym parkiem maszyn.

Dlaczego wynajem dźwigu się opłaca? Profesjonalne firmy, oferują wiele rodzajów samojezdnych dźwigów, a także wszystkie inne urządzenia, które są niezbędne do sprawnego przeprowadzenia różnego typu transferów. A relokacja linii produkcyjnych czy też ich demontaż nie należą do łatwych zadań. Dlatego warto je powierzyć doświadczonym specjalistom, których działania gwarantują szybki i bezproblemowy przebieg całego procesu. Skorzystanie z takiego rozwiązania zwalnia nas także od ponoszenia kosztów, związanych z zakupem oraz utrzymaniem sprzętu, na który – być może – nie będzie już zapotrzebowania w naszym przedsiębiorstwie w późniejszym czasie.

Od kogo wynająć dźwig?

Jak już wyżej wspominaliśmy, warto korzystać z usług doświadczonych i profesjonalnych firm, które dysponują bogatym zapleczem technologicznym.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, ekspert z firmy Inter-Tech, która specjalizuje się w realizacji usług dla przemysłu produkcyjnego:

Bogate doświadczenie oraz nowoczesne zaplecze techniczne, umożliwia przeprowadzenie najtrudniejszych relokacji przy zapewnieniu całkowitego bezpieczeństwa. Dlatego też pracują u nas fachowcy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ponadto, jako jedyni w Polsce, posiadamy małogabarytowe dźwigi samojezdne z możliwością poruszania się z ciężarem do 90 ton. Maszyny te, z uwagi na swoje właściwości, z powodzeniem służą w sprawnej i mobilnej relokacji oraz przy transferach linii przemysłowych czy rożnego rodzaju maszyn i urządzeń. Nawet tych, które zlokalizowane są w trudno dostępnych miejscach – tak wewnątrz, jak i na zewnątrz zakładów.

Jak widać rodzaj i jakość sprzętu są tutaj kluczowe. Korzystając zaś z usług takiej firmy mamy do dyspozycji co najmniej kilka typów dźwigów, w zależności od aktualnych potrzeb. Decydując się na zakup własnego sprzętu, nie będziemy raczej w stanie sobie na to pozwolić.

Wreszcie, wybierając rozwiązanie, jakim jest wynajem dźwigu, mamy również możliwość skorzystania z innych, oferowanych przez daną firmę usług takich jak na przykład: montaż, demontaż, rozładunek czy ponowne podłączenie i uruchomienie maszyn po procesie relokacji.