Kto może nam pomóc w wyborze odpowiedniej koparki do firmy?

Planujesz zakup koparki dla zakładu wydobywczego, składu materiałów sypkich albo firmy budowlanej? Przed tobą niełatwe zadanie. Podczas wyboru musisz brać pod uwagę przede wszystkim przyszłe warunki pracy koparki i twoje oczekiwania względem niej, ale też oczywiście dostępny budżet. Podpowiadamy, gdzie szukać solidnych maszyn budowlanych i pomocy w podjęciu najlepszej decyzji zakupowej.

Kopanie piachu koparką

Nowa czy używana koparka?

Zupełnie jak w przypadku zakupu samochodu – najczęściej decyduje budżet. Zakup nowej maszyny budowlanej to wygoda i pewność, że wszystkie podzespoły będą sprawne przez długi czas, a w razie awarii będziesz mógł skorzystać z gwarancji i wsparcia serwisowego. Wybór używanej koparki pozwoli ci znacznie zmniejszyć koszty inwestycyjne, a jeśli kupisz u sprawdzonego dealera, maszyna technicznie nie będzie gorsza od nowej. Niektórzy sprzedawcy maszyn przeładunkowych i budowlanych proponują wypróbowanie swoich urządzeń – taką możliwość oferuje np. ZAMA z siedzibą w Poznaniu. Doświadczeni pracownicy dystrybutora udzielają klientom kompleksowego wsparcia przy wyborze koparki dopasowanej do potrzeb danego przedsiębiorstwa i dzielą się wiedzą na temat możliwości poszczególnych propozycji z rozbudowanej oferty (m.in. koparko-ładowarki JCB, minikoparki Takeuchi).

Profesjonalna pomoc w wyborze koparki

Wybór i zakup koparki trzeba dobrze przemyśleć, ale warto go też przegadać. Z kim? Z ludźmi, którzy znają się na rzeczy i którym ufasz. Znajomi z branży, współpracownicy, dobry mechanik – ich uwagi na pewno warto wziąć sobie do serca. A co z forami internetowymi? Tu trzeba mieć się na baczności. Wielu użytkowników wypowiada się na nich tylko po to, by zareklamować konkretną markę czy firmę lub wprost przeciwnie, by zdyskredytować swoją konkurencję.

Prywatny sprzedawca maszyn budowlanych nie jest dobrym doradcą. Jeśli znalazłeś wyjątkowo korzystną ofertę sprzedaży koparki z drugiej ręki, miej się na baczności. Wielce prawdopodobne, że urządzenie jest wadliwe i ktoś chce się go po prostu pozbyć. Najbezpieczniej jest kupować bezpośrednio od profesjonalnego sprzedawcy maszyn przeładunkowych i budowlanych. Dystrybutor, który ma do zaoferowania szeroki wybór koparek o rozmaitych możliwościach i od różnych producentów, będzie starał się udzielić ci rzetelnej rady i pomóc w odnalezieniu najlepszego rozwiązania. Im szersza oferta sprzedawcy, tym większy wybór. Przy czym chodzi nie tylko o maszyny, ale też części zamienne. W trakcie eksploatacji koparki prędzej czy później będziesz zmuszony do wymiany opon, gąsienic czy innych elementów: warto upewnić się, że w przyszłości będą one dostępne.

Zatem gdzie szukać wsparcia w zakupie koparki? U sprawdzonego dealera, który może pochwalić się bogatą ofertą nowych i używanych maszyn budowlanych oraz dużym doświadczeniem w branży.