Kryteria wyboru firmy wyburzeniowej

Prace wyburzeniowe to przedsięwzięcie, które wymaga odpowiednich umiejętności, przygotowania, a także specjalistycznego sprzętu. Dlatego najrozsądniejsze jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Specjaliści przeprowadzają rozbiórki szybko, sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Zastanówmy się, na co zwrócić uwagę, wybierając firmę wyburzeniową.

Polskie prawo nie nakłada na nas obowiązku zatrudnienia do prac wyburzeniowych profesjonalnej firmy. Biorąc jednak pod uwagę wszelkie aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę – od uzyskania pozwolenia, do zadbania o uporządkowanie terenu po rozbiórce – warto powierzyć tego typu prace profesjonalnej firmie.

Doświadczenie i jakość pracy

Teoretycznie nie powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem profesjonalnej firmy rozbiórkowej. Zwykle jednak każdemu inwestorowi zależy na tym, aby zleceniobiorca, który ma wykonywać dla niego pracę, posiadał stosowne doświadczenie oraz profesjonalne zaplecze technologiczne i logistyczne. Prace powinny przebiegać szybko, sprawnie, z zastosowaniem sprawdzonych metod i technologii i zakończyć się terminowo.

Nie powinniśmy się również obawiać tego, że nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, aby zdecydować, czy nasz budynek należy rozebrać, czy wyburzyć. Profesjonalna firma wyburzeniowa przeprowadzi oględziny budynku i dobierze technologię likwidacji do obiektu, dbając przy tym o odpowiednie zabezpieczenia.

Pomoc w kwestii formalności

To co spędza sen z powiek niejednej osoby, zmagającej się z nieużytecznym budynkiem, którego chciałaby się pozbyć, są często formalności. Bowiem w świetle obowiązujących przepisów, wyburzanie budynków bez pozwolenia jest możliwe jedynie w ściśle określonych sytuacjach, inaczej podlega karze grzywny. Dlatego wybierając firmę wyburzeniową, warto zorientować się, czy jest ona w stanie nas wspomóc w kwestiach administracyjnych. Niektóre z nich, jak firma wyburzeniowa MK Explosion z Warszawy, zapewniają o takim wsparciu:

Pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności, m.in. przygotowujemy dokumentację niezbędną do uzyskania pozwolenia na rozbiórkę, a także w imieniu inwestora – jeżeli zachodzi taka potrzeba – prowadzimy sprawę na drodze postępowania administracyjnego.

Bezpieczeństwo i porządek

Wszelkie prace rozbiórkowe obarczone są wysokim ryzykiem, a nieumiejętnie przeprowadzone mogą być zagrożeniem dla ludzi. Dlatego ważnym kryterium wyboru firmy wyburzeniowej powinna być dla nas praca zgodna z najwyższymi standardami BHP oraz zapewnienie ekipie profesjonalnego sprzętu ochrony indywidualnej. Gwarancja usług wykonywanych bezpiecznie, nawet wtedy, gdy mamy do czynienia z obiektami o wysokim stopniu ryzyka, to podstawa profesjonalistów.

Profesjonalna firma wyburzeniowa nie tylko pozwoli pozbyć się niechcianego budynku, ale przede wszystkim nie pozostawi śladu po rozbiórce czy wyburzeniu. Zajmie się uprzątnięciem terenu oraz odpowiednim gospodarowaniem odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, oszczędzając czas i pieniądze inwestora.