Kiedy warto wynająć dźwig?

Każdy wie, że dźwigi to urządzenia podnośnikowe wyposażone w ramię, za pomocą którego podnosi się lub przenosi ciężkie ładunki. Ich zastosowanie sprawia, że wszelkie prace przebiegają szybciej i sprawniej. Dźwigi da się spotkać na budowie, jednak to nie jedyne zastosowanie tych maszyn, zwłaszcza że istnieje możliwość ich wynajmowania. Kiedy wynajęcie dźwigu jest dobrym rozwiązaniem?

Wynajęcie dźwigu

Kiedy firma wynajmuje dźwig?

Niekiedy podczas prac zachodzi konieczność użycia specjalnego sprzętu, takiego jak dźwig. Niektóre firmy nie mają w swojej flocie takich maszyn, zwłaszcza że ich profil działalności jest nieco inny niż roboty budowlane i przeładunkowe. Jednak nawet jeżeli często potrzebne są tego rodzaju urządzenia, to może zdarzyć się, że młode przedsiębiorstwo nie stać na zakup tak drogiego sprzętu.

Dlatego jednym z wyjść jest wynajęcie dźwigu w firmie takiej, jak DźwigMAN, która w ofercie ma między innymi propozycję wypożyczania urządzeń o różnych parametrach. Zazwyczaj możliwości są szerokie, bo w swojej flocie posiada ona wiele rodzajów tego typu maszyn. Każdy klient może więc wybrać tę, która spełni jego konkretne wymagania.

Oprócz wynajęcia dźwigu na dłużej do czynności związanych z działalnością przedsiębiorstwa najczęściej te maszyny używane są do prac jednostkowych i sporadycznych, które mało kiedy się powtarzają. Przy ich okazji zakup tak drogiego sprzętu byłby zbyteczną rozrzutnością.

Jakie zalety ma wynajęcie dźwigu?

Wynajęcie dźwigu to posunięcie dobre przede wszystkim pod względem ekonomicznym. Zakup tak drogiej maszyny ma sens tylko wtedy, gdy jest ona w ciągłym ruchu i tym samym zarabia na siebie. Jeżeli dźwig w firmie potrzebny jest tylko kilka razy do roku, to o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty wynajmu.

Inną korzyścią jest fakt, że firmy oferujące te maszyny do wynajęcia dysponują najlepszym sprzętem, który działa i w razie ewentualnej awarii jest odpowiednio szybko wymieniany. Nie tworzy to żadnych przestojów w pracach. Działania są w pełni bezpieczne, bo sprzęt techniczny pozostaje sprawny i ma aktualne badania techniczne.

Przede wszystkim jednak wynajęcie opłaca się ze względu na fakt, że większość firm wypożyczających dźwigi do swojej oferty dodaje obecność wykwalifikowanego i doświadczonego operatora, który zna konkretną maszynę i jej sposób pracy. W ten sposób wszystko przebiega jak najbardziej legalnie i bezpiecznie. Nie trzeba również zaznaczać, że rezygnacja z zakupu dźwigu na rzecz jego wynajęcia to zero problemów z garażowaniem maszyny poza sezonem oraz z ewentualnym serwisem.