Jakie są zalety wynajmu mini dźwigów budowlanych?

Powstało wiele sposobów na to, żeby pracować na wysokościach i wznosić ciężkie elementy budowlane. Niestety, rusztowania wymagają składania i są dość ciasne; z kolei duże dźwigi mają niską mobilność i nie zapewniają precyzji pracy, a w trudnych warunkach ich użycie jest niemożliwe. Najnowsze i najbardziej elastyczne rozwiązanie to mini żurawie. Dlaczego warto je wynająć?

Zalety mini dźwigów

Mini dźwigi czy też mini żurawie pozwalają działać tam, gdzie standardowy dźwig nie miałby możliwości manewru. Maszyna ta potrafi zastąpić zarówno pełnowymiarowy dźwig, jak i rusztowanie. Jej niewielkie rozmiary i skrętność idą w parze ze stabilnością, którą zapewniają cztery pneumatyczne pająkowate nogi, stąd sprzęt ten bywa określany jako żuraw pająk.

Niewielkie gabaryty umożliwiają transport mini dźwigu na miejsce pracy, np. na wybraną kondygnację obiektu, przy użyciu windy serwisowej. W tych niepozornych maszynach kryją się ogromne możliwości, jeśli chodzi o wysięg, udźwig, promień roboczy, mobilność i precyzję sterowania. Elektryczne silniki sprawiają, że mini dźwigi mogą być używane tam, gdzie nie wchodzi w grę stosowanie silników spalinowych. Niewielki ciężar i możliwość przechylania sprzętu pozwalają używać go nawet na nierównym i mało stabilnym gruncie, na który nie może wjechać ciężki sprzęt.

Mini dźwigi są używane do prac wykończeniowych na elewacjach, prac szklarskich, a także do eksploatowania złóż surowców naturalnych – mówi specjalista z firmy Mini Żurawie, która jest oficjalnym dystrybutorem japońskich żurawi Maeda. – Polecam wypróbowanie mini żurawia – nie będą chcieli Państwo wracać do standardowych rozwiązań.

Dlaczego wynajem mini dźwigu się opłaca?

W jaki sposób można sprawdzić możliwości oferowane przez mini dźwigi? Najprościej jest go wynająć. Pozwala to przetestować sprzęt w działaniu, w „warunkach bojowych”, często wymagających i nieodpowiednich zarówno dla cięższych maszyn, jak i dla ludzi. Tam, gdzie jest ciasno, możliwości manewru są ograniczone, grunt jest mało stabilny – rozważ wynajem mini żurawia.

Wypożyczenie mini dźwigu pozwala korzystać ze wszystkich jego zalet bez ponoszenia kosztów zakupu. Przekonasz się, że praca przyspieszy na tyle, że wynajem Ci się zwróci. Co więcej, nie ponosisz kosztów serwisowania, nie musisz martwić się bezpiecznym przechowywaniem maszyny czy dokumentami dla Urzędu Dozoru Technicznego. Wszelkie kwestie formalne i logistyczne związane z posiadaniem tego sprzętu budowlanego pozostają po stronie firmy, od której wynajmujesz żuraw.

Sięgając po wynajem mini dźwigu, płacisz wyłącznie za czas eksploatacji. Możesz tak rozplanować prace, aby wykorzystać maszynę jak najlepiej. To jeszcze bardziej obniży koszty wynajmu.