Główne zastosowania rusztowań przejezdnych

Podejmując jakiekolwiek działanie, staramy się by zostało ono wykonane przy jak najmniejszym nakładzie sił i środków. Niezliczone ilości takich zachowań i zdarzeń są zakodowane już w samej naturze otaczającej nasz rzeczywistości. Mamy w tym miejscu mówić o rusztowaniach przejezdnych, a to przecież właśnie idealny przykład takiego zracjonalizowanego działania, chociaż w tym przypadku niekreowanego przez przyrodę, lecz zupełnie świadomego, wybranego przez intelekt człowieka.

Aluminiowe rusztowania przejezdne

Łatwiej przewieźć niż przenieść

Wszelkiego rodzaju pojazdy towarzyszą człowiekowi już od niepamiętnych czasów, a wymyślono je, to jasne, po to by ułatwić sobie życie. Wózki, wozy, taczki, samochody, a ogólnie wszystkie pojazdy kołowe pomagają nam pokonywać opory grawitacji. Rzeczywiście nikt nie zaprzeczy tej przecież najoczywistszej prawdzie, że łatwiej jest coś przewieźć niż przenieść. Ruchome rusztowanie przejezdne porusza się na kołach lub na rolkach, a więc w istocie rzeczy jest pewnego rodzaju pojazdem, chociaż nie służy ono do przemieszczania czegokolwiek, prócz samej tworzącej je konstrukcji i jej ciężaru. Te skromne, wydawałoby się, możliwości transportowe rusztowania przejezdnego dają gigantyczne korzyści. Po pierwsze, przy pracach prowadzonych np. na bardzo długich obiektach, nie musimy stawiać jednego wielkiego rusztowania wokół całego budynku. Wystarczy jakaś jedna sekcja, którą można przesuwać na jej własnych kółkach, lub na rolkach, oczywiście tylko po równej, stabilnej powierzchni albo na specjalnych szynach. Po drugie, jeśli dysponujemy tylko względnie wąskim rusztowaniem, to przez umieszczenie go na ruchomym podwoziu, nie musimy go rozbierać, a później ponownie składać, gdy trzeba je umieścić w innym miejscu tej samej elewacji. O praktycznych, konkretnych przykładach zastosowań rusztowań przejezdnych opowiadali nam specjaliści z firmy LEDWON RUSZTOWANIA z Zabrza.

Rusztowania przejezdne sprzętem uzupełniającym

Oczywiście przy wykonywaniu różnego rodzaju prac budowlanych absolutnie i zdecydowanie królują statyczne rusztowania, głównie rusztowania fasadowe, inaczej elewacyjne, które mocowane są do konstrukcji budynku trwale na czas prowadzonych robót. Są to na ogół rusztowania aluminiowe, a stosuje się je między innymi przy wykonywaniu prac dociepleniowych, renowacyjnych, wykończeniowych itp. W niektórych przypadkach, szczególnie przy mniejszym zakresie robót, montowanie stałych, dużych rusztowań może być ekonomicznie nieuzasadnione. W takich przypadkach właśnie, jeśli tylko okoliczności to umożliwiają, korzysta się z praktycznych i wygodnych rusztowań przejezdnych. Dzieje się tak najczęściej przy punktowym uzupełnianiu ubytków w elewacji, remontach rynien, balkonów, montażu różnego rodzaju instalacji lub ich elementów, w tym teletechnicznych, klimatyzacyjnych, alarmowych, naprawie systemów oświetleniowych. Aluminiowe rusztowania przejezdne to wręcz idealny sprzęt do prowadzenia prac wszelkich prac modernizacyjnych, w tym malarskich i dekoracyjnych wewnątrz większych pomieszczeń, takich jak hale widowiskowo sportowe, pawilony handlowe, sale sportowe itp.

Na ogół wykonawcy wszystkich prac, o których w tym miejscu mówimy, nie muszą takich rusztowań kupować. Na rynku istnieje dużo firm, które oferują wynajem każdego typu rusztowania wraz z ich montażem i demontażem. Jedną z takich podmiotów jest wymieniona przez nas wcześniej firma LEDWON RUSZTOWANIA.