Części zamienne do maszyn budowlanych – przegląd rozwiązań

Maszyny budowlane, zwłaszcza do robót ziemnych, takie jak: koparki, równiarki, zrywarki czy spycharki są wykorzystywane w trudnych terenach, co sprawia, że często narażone są na różnego rodzaju awarie. Podstawą dbania o ciężki sprzęt jest regularna wymiana jego części, które powinny pochodzić z oryginalnego źródła lub być ich markowymi odpowiednikami. Przedstawiamy najbardziej potrzebne części zamienne stosowane w maszynach budowlanych.

maszyny-budowlane

Pamiętaj o filtrach i odpowiednim ogumieniu

Bardzo ważnym elementem każdej maszyny budowlanej i drogowej, a także zagęszczarek, wiertnic czy agregatów, są filtry, których dobór powinien odbywać się według zastosowań oraz danych producenta do konkretnej maszyny. Wszystkie filtry do maszyn budowlanych służą ochronie przed przenikaniem zanieczyszczeń i toksycznych substancji. Wśród nich można wymienić filtry: powietrza, paliwa oraz oleju hydraulicznego i silnikowego.

W maszynach gąsienicowych oraz kołowych niezbędnym elementem jest ogumienie, które powinno wywierać jak najmniejszy nacisk na podłoże i charakteryzować się wysoką odpornością na ścieranie. Produkowane w różnych wymiarach opony przemysłowe oraz gąsienice gumowe, wykonane z wysokiej jakości surowców, znajdują zastosowanie w różnego rodzaju maszynach budowlanych, a także w samochodach ciężarowych i pojazdach rolniczych.

Sprawdzaj źródło części zamiennych

Nie zapominajmy o mniejszych elementach maszyn budowlanych, które również są narażane na dużą eksploatację. Wśród nich są m.in. zęby i ich adaptery, tłoki, uszczelki, wały, poduszki silnika, pompy wody, pompy oleju, pompy hydrauliczne, łańcuchy, przekaźniki, piasty, drążki kierownicze, cewki do hydrauliki, elementy rozdzielaczy i wiele innych drobnych, ale niezbędnych elementów koparek gąsienicowych, kołowych czy koparko-ładowarek – wymienia specjalista z firmy ZAMA, która specjalizuje się w sprzedaży nowych oraz używanych maszyn budowlanych, a także oryginalnych części zamiennych do sprzętu ciężkiego.

Przed zakupem części zamiennych do maszyn budowlanych należy mieć pewność, że pochodzą one z oryginalnego źródła lub są ich markowymi odpowiednikami. W naszej firmie bardzo o to dbamy, dlatego oferujemy części zamienne producentów maszyn i produktów, takich jak: CAT, JCB, Manitou, Bobcat czy JPG. Co więcej, poprzez naszą stronę internetową umożliwiamy wysłanie wiadomości z zapytaniem, czy dana część jest dostępna i jaki jest ewentualny czas jej sprowadzenia. Można zapytać również o parametry, dzięki czemu dopasujemy produkt odpowiednio do danej maszyny – dodaje.