Charakterystyka mini dźwigów

Mini dźwigi to mobilne i wydajne urządzenia, które świetnie sprawdzają się nie tylko na budowie, ale również w magazynach, galeriach, halach i w każdym, trudno dostępnym miejscu. Cechuje je m.in. kompaktowa wielkość i duży udźwig. Czym jeszcze charakteryzują się mini dźwigi? Dowiedz się, dlaczego coraz częściej stanowią podstawowe wyposażenie wielu firm.

mini-dzwigi

Mini dźwig – sprzęt do zadań specjalnych

Żurawie i dźwigi kojarzą się z ogromnymi maszynami, które najczęściej można spotkać na budowie. Warto jednak podkreślić, że dźwigi mogą mieć różną wielkość, przez co mogą być używane nie tylko na placach budowy. Obecnie na rynku coraz częściej w wielu pracach wykorzystywane są mini dźwigi. Tego typu urządzenia sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wielkogabarytowe żurawie nie mogą się dostać. Dlatego też mały dźwig sprosta obowiązkom wszędzie tam, gdzie potrzebny jest sprzęt do zadań specjalnych.

Mini dźwig będzie idealnie realizował czynności w wąskich i trudno dostępnych miejscach, do których tradycyjny dźwig nie może się dostać. Należy podkreślić, że charakterystyczne dla tego typu sprzętu jest to, iż może pracować w praktycznie każdej przestrzeni. Ze względu na swoją budowę idealnie dopasowuje się do każdego podłoża. Przy tym w dalszym ciągu jest to sprzęt mobilny i zwrotny. Warto podkreślić, że mini dźwigi to nie tylko sprzęt budowlany, ale również sprzęt z powodzeniem wykorzystywany w innych branżach. Ich kompaktowość umożliwia korzystanie z nich m.in. w galeriach handlowych, halach, magazynach, biurowcach i wszystkich, innych miejscach, w których konieczne jest przeniesienie ciężkich elementów.

Charakterystyka mini dźwigów – wymiary, udźwig i inne

Nasi klienci najczęściej decydują się na zakup mini dźwigów ze względu na ich wymiary. Dzięki temu mogą je idealnie wykorzystywać nawet w wąskich przestrzeniach. Oprócz tego cechuje je również mniejsza, całościowa masa urządzenia, co umożliwia poruszanie po każdym podłożu – podkreśla specjalista z firmy FAMIX z Warszawy.

Tym samym mini żurawie sprawdzą się w każdych warunkach, niezależnie od ilości i ciężkości ładunków, podłoża bądź wysokości. Kompaktowe żurawie oprócz świetnych zdolności manewrowych charakteryzują się również dużym udźwigiem. Patrząc na niewielkie wymiary żurawia, to zaskakująca zaleta! Dodatkową cechą charakterystyczną jest niewielki nacisk na powierzchnię i duży wysięg roboczy. Ponadto, atutem mini dźwigów są bardzo wydajne silniki oraz tempo pracy. Tym samym w ogólnym rozrachunku tego typu dźwigi w pełni wykorzystują swój potencjał, pracując efektywnie, co przekłada się również na względy ekonomiczne. Warto także podkreślić, że mini żurawie to urządzenia mobilne, którymi precyzyjnie można sterować.