Warianty wykończeń kabin sanitarnych dla dzieci

Wszystkie dzieci bez wyjątku są użytkownikami o wyjątkowo wyśrubowanych wymaganiach pod każdym względem. Wszystkie produkty przeznaczone do ich użytku powinny charakteryzować się bardzo wysoką jakością – dotyczy to zarówno artykułów spożywczych, zabawek, sprzętów higienicznych, jak i elementów zabudowy pewnych pomieszczeń. Nie inaczej jest w przypadku tak z pozoru prostych konstrukcji, jak kabiny sanitarne, które spotkamy w przedszkolach i szkołach podstawowych.

kabiny sanitarne

Wykończenia kabin sanitarnych

Pod terminem „wykończenia” kryje się w przypadku kabin WC kilka istotnych elementów całej konstrukcji. Pierwszych z nich są drzwiczki. Producenci tacy jak firma Sanipol, zajmująca się wytwarzaniem wysokiej klasy zaplecza sanitarnego, posiadają w swojej ofercie kilka wzorów drzwiczek, różniących się kolorem oraz kształtem górnej krawędzi, jednak możliwe jest również wykonanie ich według indywidualnego projektu i pomalowanie na jeden z szerokiej palety dostępnych kolorów. Inne, mniejsze elementy wykończeniowe mają duże znaczenie dla zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa podczas korzystania z toalety.

Zabezpieczenia kabin sanitarnych

W przeciwieństwie do kabin WC, z których korzystają dorośli, kabiny sanitarne dla dzieci nie posiadają wewnętrznego zamknięcia. Dzięki temu nauczyciel albo opiekun malucha może wejść do kabiny w przypadku sytuacji awaryjnej. Niektóre modele kabin wyposażane są w drzwi nazywane „kowbojkami” – podzielone są one na dwa skrzydła zawieszone na zawiasach umożliwiających otwieranie skrzydeł w obie strony. Takie rozwiązanie umożliwia dziecku szybkie wejście do kabiny. Z pozostałych elementów wykończeniowych należy wymienić między innymi zawiasy i uszczelki antyuciskowe, które uniemożliwiają przytrzaśnięcie palców dziecka między drzwiami a ścianką kabiny, a także uchwyt KIGA, nazywany kierownicą, zastępujący zwykłą, poziomą klamkę klamkę. Większość opisanych elementów konstrukcyjnych dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego żaden z nich nie zepsuje estetyki całej konstrukcji, a tym samym cała kabina będzie należycie komponować się z wnętrzem przedszkolnej toalety.