Planujesz remont? Mogą przydać się kontenery hakowe

Planujesz remont domu? Jeśli ma to być generalna przebudowa, obejmująca skuwanie płytek ceramicznych, zrywanie podłóg czy burzenie ścian działowych, pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób pozbyć się powstałych podczas remontu, odpadów. Godnym polecenia rozwiązaniem okazuje się bowiem wynajem specjalnego kontenera hakowego na odpady poremontowe. Czym konkretnie jest kontener hakowy i jakie jest jego zastosowanie? Co obejmuje usługa jego wynajmu?

kontener hakowy remont wynajem

Jak usunąć poremontowy gruz?

W skład gruzu wchodzą poszczególne typy odpadów: połamane płytki ceramiczne, fragmenty betonu, tynku czy cegły. Gruz powstały podczas przebudowy jest odpadem, który należy odpowiednio zutylizować – nie można od tak, wyrzucić go do kosza.

Powstałego podczas remontu, gruzu można zatem pozbyć się na dwa sposoby: pierwszym z nich jest samodzielne spakowanie odpadów i wywóz do PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), działającego w każdej gminie. Drugą, znacznie wygodniejszą i korzystniejszą opcją jest wynajem kontenera hakowego na gruz.

Czym jest kontener hakowy i jakie jest jego zastosowanie?

Kontenery hakowe mają postać wielkogabarytowych, metalowych pojemników. Producenci oferują kontenery o różnej pojemności, budowie oraz z rozmaitym wyposażeniem. Oferowane modele kontenerów mogą być wyposażone w jedno lub dwuskrzydłowe drzwi, otwieraną burtę lub uchylną klapę.

Jak wyjaśnia specjalista z firmy Wod-Kan Trans w Katowicach, oferującej wynajem kontenerów:

Kontenery hakowe występować mogą w formie otwartej i zamkniętej. Pierwsze z nich służą do przechowywania i transportu odpadów komunalnych lub biodegradowalnych. Te modele wyposażone są zwykle w specjalne haczyki zamontowane na obwodzie kontenera, na których zapina się siatkę lub plandekę zabezpieczającą odpady przed wypadnięciem. Kontenery zamknięte zaś, wyposażone są w stalowy dach, który może mieć formę rozsuwanych skrzydeł lub klapy uchylanej za pomocą siłowników hydraulicznych bądź dźwigników.

Kontenery hakowe mogą być wykorzystywane w wielu branżach. Stalowe pojemniki z hakowym systemem załadunku służą między innymi do składowania odpadów komunalnych, biodegradowalnych, przemysłowych, jak również drewna, makulatury, szkła czy tworzyw sztucznych. Z powodzeniem sprawdzają się również jako pojemniki na odpady poremontowe, gruz czy odpady wielkogabarytowe, takie jak meble czy sanitariaty, dlatego też, jeśli masz w planie generalny remont, polecamy skorzystać z usług firmy wynajmującej tego typu pojemniki.

Dlaczego warto wynająć kontener hakowy na odpady?

Jeśli masz w planie remont, obejmujący skuwanie tynków i płytek, burzenie ścian czy wymianę dużych mebli, doskonałym rozwiązaniem na pozbycie się odpadów, będzie skorzystanie z usług firmy, zajmującej się wynajmem kontenerów hakowych oraz utylizacją gruzu.

Usługa wynajmu kontenera hakowego obejmuje dostarczenie go pod wskazany w umowie adres oraz jego odbiór, gdy minie termin zaznaczony na umowie lub, kiedy kontener będzie już napełniony. Gruz poremontowy jest następnie utylizowany, zgodnie z przepisami prawa, obowiązującymi w naszym kraju.

Decydując się na skorzystanie z usług firmy wynajmującej kontenery hakowe, oszczędzasz cenny czas, który możesz z powodzeniem wykorzystać na dalsze czynności związane z remontem czy budową. Ponadto nie musisz martwić się o zgodną z obowiązującymi przepisami prawa, utylizację powstałych podczas remontu, odpadów – profesjonaliści wykonają usługę kompleksowo, z zachowaniem wszelkich norm i standardów.