Jak dobrać wymiary garderoby?

Wygodna i praktyczna garderoba w niedużym mieszkaniu? To możliwe! Nie tylko właściciele domów i obszernych mieszkań mogą sobie na nią pozwolić. Nieprawdą jest również i to, że najlepsze garderoby to tylko te wykonywane na wymiar. Dziś możesz wybierać wśród wielu gotowych i jednocześnie funkcjonalnych systemów garderobianych w kompaktowych rozmiarach.

garderoba wolnostojąca

Garderoba na miarę potrzeb

Wśród dostępnych na rynku otwartych garderób warto wybierać modele przenośne i wolnostojące. Producenci oferują je w różnych wymiarach oraz wersjach, w których możliwa jest regulacja. Dzięki temu dobór odpowiedniej garderoby nie stanowi problemu. A co powinno wpływać na decyzję o zakupie konkretnego modelu? Z pewnością pod uwagę należy wziąć ilość wolnego miejsca w pomieszczeniu, w którym planujemy postawić garderobę. Ważna jest także liczba domowników oraz ilość i rodzaj rzeczy, jakie będą w niej przechowywane. Nie bez znaczenia jest i aranżacja wnętrza, nowa garderoba powinna się w nią wpisać.

Garderoby przenośne

Inny system garderobiany będzie odpowiedni dla singla mieszkającego w kawalerce, inny dla rodziny z dziećmi, a jeszcze inny dla wynajmujących mieszkanie studentów. Dla tych ostatnich dobrym pomysłem może być garderoba przenośna. Takie modele są wyposażone w kółka, które pozwalają na swobodną zmianę miejsca, co bywa szczególnie przydatne podczas przeprowadzek. Ponadto wysokiej jakości systemy garderobiane tego rodzaju można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Doskonałym przykładem są modele dostępne w ofercie marki Kuchinox. Garderoby przenośne tej firmy dzięki zwrotnym kółkom, lekkiej konstrukcji i możliwości regulowania wysokości albo szerokości i wysokości sprawdzą się nie tylko w małych mieszkaniach i akademikach, ale i w domkach letniskowych, altanach działkowych czy na planach zdjęciowych. Wykonane ze stali i trwałego tworzywa sztucznego będą dobrze i długo służyły do przechowywania odzieży codziennej lub wierzchniej.

Garderoby wolnostojące

Garderoby wolnostojące to z kolei dobry wybór dla osób, które nie planują częstego przestawiania systemu w inne miejsce. Dlatego modele te dobrze sprawdzą się do przechowywania odzieży w pomieszczeniach garderobianych, a także w roli szafy w sypialni lub w przedpokoju. I tutaj ciekawą propozycję dla miłośników praktycznych rozwiązań ma wyżej wymieniona firma Kuchinox. Oferowane przez nią systemy wyróżnia solidna konstrukcja i wysoka jakość wykończenia. Dostępne są modele wyposażone w różne rodzaje półek, drążki lub haczyki – do wyboru wedle potrzeb i w zależności od przeznaczenia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając garderobę?

Każdy domownik powinien móc swobodnie sięgnąć po znajdujące się w garderobie rzeczy. I najlepiej, aby nie musiał korzystać wtedy ze stołka. Dlatego podczas zakupu systemu garderobianego wolnostojącego warto wziąć pod uwagę wzrost jego przyszłych użytkowników. W modelu tego typu wysokość jest parametrem stałym i nie można jej regulować, tak jak w garderobie przenośnej.

Warto również pamiętać o tym, że oba rodzaje garderób należą do systemów otwartych. Brak drzwi sprawia, że można sobie pozwolić na głębszy model i przechowywanie większych ubrań czy rzeczy bez problemu niedomykających się drzwi.