Czarna armatura – idealne dopełnienie nowoczesnej łazienki.

Jak każde pomieszczenie w domu czy mieszkaniu łazienka powinna spełniać nasze oczekiwania zarówno pod względem użytkowym, jak i estetycznym. Dlatego podczas urządzania nowej, wymarzonej łazienki albo remontu starej, warto postawić na jej stylowe wyposażenie. Obecnie ciekawą propozycję aranżacyjną stanowi armatura w nowoczesnym czarnym wykończeniu.

Czarny prysznic

Praktyczna elegancja

Czerń to kolor, który niezależnie od szerokości geograficznej jest symbolem elegancji, luksusu i wyrafinowania. Dotyczy to nie tylko mody, ale i trendów wnętrzarskich. Barwa ta coraz częściej gości w naszych pomieszczeniach. Znajdziemy ją w sypialniach, kuchniach, salonach i w łazienkach. W przypadku tych ostatnich świetnym rozwiązaniem może okazać się czarna armatura. Dlaczego?

Wnętrza łazienek zazwyczaj pozbawione są okien, a ich rozmiary nie należą do największych. Z uwagi na to czarne ściany czy podłogi mogą je przytłaczać i dodatkowo wizualnie pomniejszać. Czarna słuchawka zaś czy nawet cała kolumna natryskowa stanowią takie elementy wyposażenia, które ze względu na swoje praktyczne wymiary nie wpłyną negatywnie na całość aranżacji. Wręcz przeciwnie! Dobrej jakości armatura w czarnym kolorze sprawi, że wystrój nabierze akcentu i nasza łazienka będzie prezentowała się nowocześnie i elegancko. Musimy tylko pamiętać o tym, aby zachować ostrożność i rozwagę w dobieraniu pozostałych elementów wyposażenia.

Nowoczesność i tradycja

Czerń zazwyczaj dobrze prezentuje się w zestawieniu ze wszystkimi kolorami. Pod tym względem jest to barwa uniwersalna. A zatem czarna armatura, podobnie jak tradycyjna chromowana, może sprawdzić się w każdej łazience. Najkorzystniej jednak będzie prezentowała się w tych aranżacjach, w których króluje połączenie czerni z bielą. Klasyczne, ponadczasowe połączenie barw i nowoczesny design wspólnie gwarantują doskonały efekt. Armatura w czarnym wykończeniu będzie więc świetnym dopełnieniem dla białych sanitariatów i estetycznym akcentem na tle jasnych płytek ceramicznych – tak podłogowych, jak i ściennych.

Czarne słuchawki czy zestawy natryskowe mogą równie dobrze prezentować się wraz z drewnianymi elementami wyposażenia łazienki. Mam tutaj na myśli tak meble, jak i akcesoria wykonane z drewna. Biel oraz naturalny kolor materiału, jakim jest drewno, równoważą bowiem czerń i pozwalają uniknąć niepożądanego efektu ciężkości – podpowiada nasza rozmówczyni z firmy Kuchinox, która oferuje wysokiej jakości armaturę łazienkową. 

Dobrym przykładem nowoczesnej aranżacji łazienki, w której czarna armatura stanowi absolutny must have, jest bardzo modny ostatnimi czasy styl industrialny. W nim czerń, biel i drewno grają główne role.