Otwieranie drzwi przy pomocy smartfona. Zalety rozwiązania

Solidny zamek drzwiowy to jeden z podstawowych elementów służących bezpieczeństwu twojego domu. Niestety, tradycyjne zabezpieczenia utrudniają dostęp do wnętrza nie tylko intruzom, ale także mieszkańcom. Otwieranie drzwi z użyciem tradycyjnego klucza bywa uciążliwe z wielu powodów, toteż coraz większym zainteresowaniem cieszą się zamki elektroniczne. Najwygodniejsze z nich można obsługiwać przy pomocy smartfona.

elektroniczny zamek

Montowanie wielu rygli i zamków nie jest dziś najlepszym z dostępnych sposobów zabezpieczania drzwi wejściowych. Dużo wygodniejszym, a jednocześnie skutecznym rozwiązaniem jest wybór wysokiej jakości, atestowanego zamka  antywłamaniowego. Te dostępne są również z wkładkami cyfrowymi.

Problemy tradycyjnych kluczy

Czy zdarzyło ci się kiedyś zgubić klucz lub zapomnieć o nim, wychodząc dokądś w pośpiechu? A może znajoma jest ci irytacja, która towarzyszy poszukiwaniu kluczy w odmętach torebki, kiedy wracasz po długim i ciężkim dniu do domu? Złamany klucz? Goście, niecierpliwie oczekujący na twój powrót pod drzwiami? Odpowiedzią na wszystkie te trudności są zamki elektroniczne.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy niezwykle szeroką ofertę zabezpieczeń – mówi ekspert z DOM Polska. Są tu zarówno tradycyjne wkładki na klucz, jak i zamki elektroniczne, otwierane za pomocą kodów, transponderów i właśnie smartfonów. Najwięcej możliwości, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa, daje właśnie to ostatnie rozwiązanie, czyli aplikacja Tapkey.

Zalety zamków na telefon

Podstawową zaletą zamków otwieranych przez aplikację na telefon jest wygoda. W dzisiejszych czasach posiadanie smartfona to standard, przy czym urządzenia te wykorzystywane są w najróżniejszych celach, w tym do obsługi poczty email, a nawet kont bankowych. Aplikacja DOM Tapkey pozwala też otwierać za pomocą telefonu zamki drzwiowe, dzięki czemu użytkownik nie musi nosić przy sobie klucza. To jednak nie wszystko.

Właściciel zamka cyfrowego z aplikacją na smartfona jest jednocześnie administratorem dostępu. Oznacza to, że za pomocą aplikacji na telefonie może przyznawać dostęp do zamka również innym osobom. To bardzo pomocne, zwłaszcza w sytuacji, gdy zamek zabezpiecza dom rodzinny, zamieszkiwany przez wielu lokatorów. Każdy z nich może posiadać na swoim telefonie klucz do drzwi wejściowych.

Możliwość przydzielania dostępu do zamka jest też przydatna, gdy chcemy pod swoją nieobecność wpuścić do domu gości. Co ważne, dostęp można przyznawać czasowo, a więc gdy znajomi wyjadą, po prostu usuwamy ich z listy aktywnych użytkowników – wszystko za pomocą kilku kliknięć w telefonie i zdalnie, czyli na odległość.

Kwestią istotną z punktu widzenia bezpieczeństwa jest możliwość monitorowania zdarzeń. Właściciel zamka elektronicznego z aplikacją Tapkey ma pełen wgląd w to, kto i kiedy otwierał drzwi do domu. Dodatkową korzyścią płynącą z tej funkcjonalności dla rodziców jest możliwość sprawdzenia, czy i o której do domu wróciły dzieci.

Otwieranie drzwi przy pomocy smartfona jest więc nie tylko rozwiązaniem problemów, jakie przysparza użytkowanie zwykłego klucza. Aplikacja Tapkey daje użytkownikom pełną kontrolę nie tylko nad dostępem do drzwi, ale też możliwość sprawdzenia, w jakich godzinach do domu wracają jego mieszkańcy.