Jakie etui wybrać do smartfonu marki Xiaomi

Kupiłeś nowy smartfon. Wybór padł na Xiaomi – i dobrze, bo marka to absolutny lider wśród producentów smartfonów dbających o to, by urządzenia łączyły bardzo dobrą jakość wykonania z korzystną ceną. Teraz musisz zabezpieczyć telefon przed zarysowaniami i skutkami upadków. Jakie etui wybrać do smartfonu marki Xiaomi?

etui z klapką

Case na Xiaomi Mi 9T

Zanim wybierzesz case na Xiaomi Mi 9T, przyjrzyj się dokładnie swojemu urządzeniu. Wysuwana kamerka, wąskie ramki, szklana tylna obudowa… wszystkie te elementy wymagają dobrej ochrony. Niezależnie od tego, jaki typ etui preferujesz, musi być ono przede wszystkim doskonale dopasowane do kształtu smartfonu. Tylko takie etui pozwoli Ci uniknąć uszkodzenia systemu wysuwającego kamerkę i ochroni delikatne „plecy” telefonu. Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonany jest case: Xiaomi ubrany w etui musi pewnie leżeć w Twojej dłoni, by, mimo wąskich ramek, nie wyślizgnął się z niej.

Dobrym rozwiązaniem dla tego świetnego, ale dość delikatnego smartfonu będzie etui pancerne Hybrid Armor, wykonane z odpornego na wstrząsy TPU i dodatkowo wzmocnione sztywną nakładką z poliwęglanu. A jeśli uważasz, że nie potrzebujesz tak solidnej ochrony, postaw na zwykły case chroniący boki i tył smartfonu. Ważne, by był to produkt dobrej marki, która gwarantuje precyzję wykonania akcesorium. Nie zapomnij dokupić hybrydowego szkła na ekran.

Etui na Xiaomi Redmi Note 8 Pro: zakup obowiązkowy

Choć uważamy, że zakup etui na każdy smartfon jest obowiązkowy, to jednak model Xiaomi Redmi Note 8 Pro ma tak specyficzną konstrukcję, że wymaga dobrej ochrony absolutnie i bezwzględnie. Obiektywy aparatu w tym smartfonie wystają dość znacznie, dlatego nieodpowiednie etui sprawi, że szybko ulegną one zarysowaniu, a co gorsze – stłuczeniu. Aby tego uniknąć, należy wybrać case z podniesionymi krawędziami.

Jeśli kupiłeś właśnie Redmi Note 8 Pro, to Twój wybór potwierdza wyniki badań rynkowych, według których widząc na sklepowych półkach dużo różnych smartfonów, wybieramy ten, który… błyszczy. Szklana obudowa Twojego Xiaomi robi wrażenie, prawda? Nie zdziwiłoby nas to, że wolisz nie zasłaniać jej np. futerałem z klapką. Zatem jakie etui Xiaomi Redmi Note 8 Pro dobrze ochroni smartfon, a jednocześnie nie wpłynie negatywnie na jego design? Odpowiedź na to pytanie zna manager sklepu internetowego z akcesoriami GSM, NaSmartfona:

– Właściciele pięknych smartfonów w szklanych obudowach często mają problem z doborem etui. Z jednej strony wiedzą, że trzeba zabezpieczyć podatne na rysy i pęknięcia szkło, z drugiej jednak – szkoda im zasłaniać tak efektowny design pokrowcem. Użytkownikom modelu Xiaomi Redmi Note 8 Pro powinno spodobać się etui Crystal Shell marki Spigen: przezroczyste, wykonane z solidnego TPU, z wzmocnionymi narożnikami. Nie zmienia kształtu smartfonu, pogrubia go jedynie nieznacznie, pozwala cieszyć oczy piękną szklaną obudową, a przede wszystkim bardzo dobrze chroni smartfon.

Xiaomi w etui z klapką. Tak czy nie?

Przedstawiliśmy nasze porady oraz wskazówkę eksperta dotyczące wyboru etui dla dwóch popularnych modeli Xiaomi, zwracając uwagę na ich charakterystyczne elementy konstrukcyjne. Na koniec zajmiemy się kwestią bardziej ogólną: spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy zakup cieszącego się sporym powodzeniem etui z klapką na smartfon Xiaomi jest dobrym pomysłem.

Taki pokrowiec bez wątpienia ma swoje atuty: dobrze zabezpiecza urządzenie podczas transportu, z reguły jest wyposażony w magnesy uniemożliwiające niezamierzone otwarcie się klapki, chroni nie tylko boki i tył smartfonu, lecz także wyświetlacz. Niestety etui tego typu nie amortyzuje dobrze wstrząsów, a jeśli jest niedbale wykonane z niskiej jakości materiałów, to podczas upadku smartfon łatwo może wypaść z ramki, a ona sama – po prostu popękać. Jeżeli jesteś zwolennikiem etui bookcase, to przed zakupem koniecznie zwróć uwagę na sposób jego wykonania i sprawdź, czy z każdej strony idealnie przylega do telefonu. Podpowiadamy: jeśli chcesz kupić takie etui za parę złotych, to przemyśl swój zamiar. Niestety najtańsze produkty są najczęściej słabej jakości.