Elementy sceniczne i konstrukcyjne na zamówienie. Przegląd rozwiązań

Bez elementów scenicznych i konstrukcyjnych świat współczesnej rozrywki nie byłby taki sam. Dzięki profesjonalistom, którzy na zamówienie tworzą tego rodzaju wyposażenie – koncerty, spektakle czy inne atrakcje są zapierającymi dech w piersiach wydarzeniami. Jesteś odpowiedzialny za organizację dużego przedsięwzięcia? W takim razie sprawdź, kto tworzy tego rodzaju wyposażenie i co wchodzi w jego skład.

Kto tworzy nowoczesne elementy sceniczne i stalowe konstrukcje?

Każdy, kto idzie koncert albo spektakl skupia uwagę na tym, co dostrzega na pierwszy rzut oka – grze aktorskiej, muzyce… O sukcesie danego wydarzenia przesądza jednak wiele innych, czasem niedostrzegalnych albo z pozoru oczywistych czynników. Chodzi o elementy sceniczne i konstrukcyjne. Zajmujesz się organizacją różnego rodzaju eventów i wydarzeń? Powinieneś wiedzieć, że takie wyposażenie tworzy się na specjalne zamówienie. Trzeba je dostosować do określonej sytuacji i potrzeb artystów.

Polską firmą, która działa w tej branży, jest Technika Sceniczna Piasecki i Syn. – Nasza firma uwielbia wyzwania. Stworzyliśmy pierwszą w kraju autorską kurtynę wodną.  Nie boimy się żadnych wyzwań. Aby móc spełniać życzenia inwestorów i klientów, zbudowaliśmy halę produkcyjną wyposażoną w odpowiednie i profesjonalne narzędzia oraz maszyny. Nieustannie się rozwijamy, także pod kątem integracji scenicznych  oraz elektronicznych układów sterowania – mówi właściciel przedsiębiorstwa.

Elementy sceniczne i konstrukcyjne – najpopularniejsze przykłady wyposażenia scenicznego

Jeśli chodzi o nowoczesne elementy sceniczne – to te wchodzą w skład zaawansowanej technologicznie mechaniki. Dziś dąży się przecież do tego, aby scenografa miała jak najbardziej dynamiczny charakter. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju windy, podnośniki, rozwijane ekrany, nowoczesne kurtyny, ruchome platformy, sceny obrotowe, diody i wiele, wiele innych urządzeń.

Co dość oczywiste, elementy sceniczne i konstrukcyjne idą ze sobą w parze. Aby móc zaprezentować mechaniczne elementy scenografii, trzeba postawić scenę. Stalowe konstrukcje do scenicznych zastosowań muszą być trwałe i doskonale znosić spore obciążenia. Specjaliści z branży wiedzą, że stworzenie odpowiedniej podstawy dla sceny wymaga zaawansowanych obliczeń wytrzymałościowych. Mechanika sceniczna pozwala uzyskać niesamowite efekty. Bez odpowiedniej podpory i konstrukcji byłaby jednak niczym. Razem z nią tworzy jednak doskonałą, czasami wręcz zapierającą dech w piersiach aranżację. Taką, która na bardzo długo zapada w pamięci.