Czym powinny charakteryzować się drzwi inwentarskie?

Każdy nowoczesny budynek inwentarski powinien być wyposażony w odpowiednie drzwi. Co to oznacza w praktyce? Do wiodących cech niezawodnych drzwi inwentarskich zaliczają się głównie prostota budowy oraz wysoka wytrzymałość. Wymiary i materiał zastosowany w konstrukcji drzwiowej powinny odpowiadać wymaganiom i oczekiwaniom hodowców.

Cechy dobrych drzwi inwentarskich

Jak rozpoznać wysokiej klasy drzwi inwentarskie? Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne.

Najważniejsze szczegóły można dostrzec już na pierwszy rzut oka. Dobre drzwi to realizacje bazujące w całości na wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Konstrukcja solidnego skrzydła drzwiowego jest wykonana ze spawanych profili zamkniętych. Sztywność drzwi osiąga się dzięki zastosowaniu modułowych profili PVC. Skrzydło montowane jest do ościeżnicy przy pomocy stabilnych i regulowanych zawiasów z listwami mocującymi – objaśnia specjalista firmy WESSTRON, oferującej wyposażenie ferm i kurników.

Dostępne wersje drzwi inwentarskich

Drzwi inwentarskie są dostępne w wariancie pełnym (tzn. drzwi całkowicie zabudowane), w wersjach z oknem i otworem wentylacyjnym. Drzwi które są wyposażone w górnej części skrzydła drzwiowego w okna o wymiarach 50×50 cm znacząco ułatwiają kontrolę stanu pomieszczenia i nie wymagają wchodzenia do środka, natomiast otwór wentylacyjny z zasuwą jest zlokalizowany w dolnej części drzwi. Dzięki wykorzystaniu ręcznej regulacji, zasuwę da się unosić aż do wysokości kilkudziesięciu centymetrów, co korzystnie wpływa na wentylację pomieszczenia. Istnieje też możliwość wyboru długości i szerokości drzwi, a nawet kierunku ich otwierania.

Dlaczego dobór drzwi ma znaczenie?

Dobre drzwi ułatwiają gospodarowanie oraz nadzorowanie pomieszczeń inwentarskich. W codziennej pracy hodowców odgrywa to niemałe znaczenie. Nawet niepozorne okno w drzwiach, pozwalające na szybki i bezpośredni podgląd, poprawia komfort i skraca czas działania. Solidne drzwi inwentarskie stanowią inwestycję na lata. Konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiałów stalowych może służyć bez przeszkód przy intensywnej eksploatacji i bardzo wymagających hodowlach. Więcej informacji o drzwiach inwentarskich można odnaleźć na stronie internetowej firmy WESSTRON, pod adresem www.wesstron.pl.