Charakterystyka gazowych wózków widłowych

Spośród wszystkich typów wózków widłowych, pod względem rodzaju napędu, można wyróżnić wózki widłowe, spalinowe i gazowe. Te ostatnie cieszą się coraz większą popularnością. Jest ku temu kilka powodów.

Dla kogo

Wózki widłowe na gaz przeznaczone są przede wszystkich dla tych, którzy potrzebują praktycznego widlaka, posiadającego szeroką gamę zastosowań. Wózek ten świetnie sprawdzi się zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w zamkniętych obiektach. Jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny, niż wózki spalinowe czy elektryczne, gdyż nie można ich używać w terenie.

Ekonomiczność

Widłowe wózki gazowe, poza możliwością pracy na otwartej przestrzeni, posiadają wiele innych cech pozytywnych, z których największą jest  ich ekonomiczność. Aby przekonać się o słuszności tej racji wystarczy przeanalizować ceny benzyny, prądu i gazu (LPG). Dla nikogo nie powinno być tajemnicą, że ten ostatni w całym zestawieniu wypada najkorzystniej. Ponadto, dzięki LPG wózek gazowy pracuje o wiele bardziej efektywnie niż pozostałe.

Wymienne źródło energii

Dużą zaletą wózków na gaz jest opcja wymiany butli gazowej. Jak powiedział nam ekspert z firmy IPZ, Można tego dokonać w zasadzie w każdych warunkach, co czyni tę maszynę jeszcze bardziej praktyczną i przyjazną użytkującemu ją człowiekowi. Dodatkowo, szybkość wymiany butli eliminuje dłuższe przestoje w pracy, przez co znacząco wpływa na jej czas i jakość.

Większa moc

Na koniec warto również wspomnieć, że (w zależności od regulacji) w przypadku wózków widłowych na gaz możliwe jest zwiększenie wartości mocy i momentu. Ponadto, emitują one mniej toksycznych spalin. Tego typu maszyna jest zatem bardziej ekologiczna niż te zasilane benzyną bądź prądem, toteż wygrywa na kolejnym polu.

Wózki widłowe gazowe przeznaczone są dla osób myślących o zracjonalizowaniu wydatków ponoszonych z powodu użytkowania sprzętu – koszty eksploatacji są niższe, niż w przypadku pozostałych rodzajów wózków.

Zdecydowanie warto postawić na wózki widłowe. Dzięki swoim cechom znacznie przewyższają wózki elektryczne i spalinowe, toteż wybór wydaje się tu wręcz oczywisty.