Agregaty skraplające Optyma INVERTER

Aby osiągnąć optymalną wydajność chłodniczą oraz większą oszczędność energii w dużych sklepach spożywczych i sklepach osiedlowych, warto zastosować agregat skraplający. Do najlepszych urządzeń tego typu bez wątpienia zaliczyć można agregaty Optyma INVERTER. Zobaczcie dlatego warto zdecydować się właśnie na nie.

Agregaty skraplające

Agregat skraplający to urządzenie, które składa się ze skraplacza powietrznego lub wodnego, sprężarki, zbiornika czynnika chłodniczego, odolejacza, systemów zabezpieczeń sprężarki chłodniczej oraz armatury chłodniczej. Wszystkie te układy stanowią jednorodną konstrukcję, a podłączenie do niej zaworu rozprężnego (z systemem sterowania) i parownika przemienia ją w kompletny obieg chłodniczy, który ma za zadanie utrzymać wydajność chłodniczą.

O agregatach Optyma INVENTER

-Agregaty skraplające Optyma INVENTER mają wiele zalet. Przede wszystkim, umożliwiają dostosowywanie wydajności chłodniczej do jej zapotrzebowania. Wszystko dzięki technologii zmiennej prędkości, która pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury bez utraty energii, a także nadaje się do różnych zastosowań chłodniczych – wylicza ekspert reprezentujący firmę DESTO.

Do innych zalet agregatów Optyma INVENTER należą:

  • łatwe uruchamianie – posiadają oprogramowanie dedykowane do zastosowań chłodniczych, a elementy w falowniku są wstępnie ustawione,
  • cicha praca,
  • bezstopniowa modulacja wydolności – w zakresie 30-100 rps, która zwiększa wydajność energetyczną o 20 do 30% w stosunku do agregatów skraplających o stałej prędkości,
  • pakiet sprężarki i falownika Danfoss (renomowanej marki, znanej na rynku chłodniczym),
  • technologia jutra – agregaty przystosowane są do pracy z czynnikiem R404A i jednym z alternatywnych czynników jutra R407 A/F,
  • łatwa instalacja („plug and play”),
  • zaawansowane i pełne sterowanie przy pomocy sterownika Optyma Plus Controller – zarządzanie alarmami, sterowanie, tryb pracy dzień/noc, kompatybilność z oprogramowaniem ADAP-KOOL.

Warto również wspomnieć, że agregaty skraplające Optyma INVENTER są energooszczędne, ponieważ łączą w sobie optymalne sterowanie chłodzeniem i efektywność energetyczną. Utrzymywanie wysokiej temperatury możliwe dzięki pracy agregatów bezpośrednio wpływa na liczbę cykli odtajania, a tym samym na zwiększenie oszczędności energii. Jej zużycie obniża dodatkowo mikrokanałowy wymiennik ciepła.

To tylko kilka z wielu zalet agregatów Optyma INVENTER. O całej reszcie może przekonać się każdy, kto zdecyduje się na jego instalację.