Jak wybrać dobrą firmę budowlaną?

Planujesz budowę domu lub większy remont i na samą myśl o zbliżających się pracach robi ci się słabo? Słyszałeś aż nazbyt wiele opowieści o nierzetelnych fachowcach i ekipach budowlanych, które znikały natychmiast po wpłaceniu zaliczki? Zależy ci na tym, by remont przebiegł sprawnie i szybko? Koniecznie zaangażuj sprawdzoną, profesjonalną firmę budowlaną. Podpowiadamy, jak taką znaleźć.

Przystępując do remontu bądź budowy domu od podstaw, zawsze trzeba się liczyć z pewnymi wydatkami, większości prac nie da się też wykonać z dnia na dzień. Jednocześnie oczywiste jest, że w interesie każdego inwestora jest ograniczenie wydatków i skrócenie w czasie całego przedsięwzięcia. Czy jest to możliwe?

Wybierz legalnie działającą firmę budowlaną

Prywatni inwestorzy, kuszeni wizją oszczędności, często decydują się na zatrudnienie tzw. fachowców, którzy działają z wolnej stopy. Często są to osoby, które rzeczywiście mają doświadczenie w danym zawodzie, jednak z różnych powodów starają się ukryć swoje dochody i właśnie dlatego oferują swoje usługi na czarno, po mocno zaniżonych cenach. Niestety, współpraca z takimi ekipami jest bardzo niepewna. Historia zna aż zbyt wiele opowieści o niedokończonych remontach, porzuconych przez ekipę zaangażowaną bez umowy. Zazwyczaj tacy „fachowcy” po prostu znikają po otrzymaniu pierwszej zaliczki, jednak zdarza się, że wraz z nimi przepadają kupione przez inwestora materiały budowlane oraz narzędzia. W takich sytuacjach trudno mówić o oszczędności.

Toteż szukając ekipy budowlano-remontowej, trzeba sprawdzić przede wszystkim to, czy działa legalnie. Kolejną kwestią jest doświadczenie; im dłużej firma działa na rynku, tym większa jest jej wiarygodność. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie opinii na jej temat w Internecie. Coraz więcej osób dzieli się swoimi doświadczeniami z różnymi wykonawcami na rozmaitych forach i portalach.

Wybierz wszechstronną firmę budowlaną

Dużą korzyścią ze  współpracy z jedną, wszechstronną firmą budowlaną jest możliwość uzyskania rozmaitych rabatów lojalnościowych. Z reguły wartość upustów wzrasta wraz z ilością zlecanych konkretnej ekipie zadań – wyjaśnia specjalista z przedsiębiorstwa RS-DOM.

Większe firmy często oferują swoim klientom również materiały budowlane w preferencyjnych cenach, co wynika z ich bliskiej i długotrwałej współpracy z dostawcami. Zatem prawdziwych oszczędności możesz spodziewać się właśnie angażując przedsiębiorstwo działające na jasnych, przejrzystych zasadach.

Zlecenie wszystkich zadań jednej firmie ma z resztą więcej praktycznych zalet. Kiedy cały projekt realizuje zgrana ekipa, w której wykonawcy mogą na bieżąco konsultować się z architektem i geodetą, a całość nadzorowana jest przez odpowiedzialnego kierownika budowy, ryzyko błędów ograniczone jest do minimum, a prace przebiegają zdecydowanie szybciej.