Jak sfinansować zakup nieruchomości w Hiszpanii?

Marzysz o własnym domu lub mieszkaniu w kraju, w którym niemal każdego dnia świeci słońce, jest pyszne jedzenie i wspaniały klimat? Decyzja zapadła – chcesz stać się właścicielem nieruchomości w Hiszpanii. Pierwszym krokiem, jaki musisz poczynić jest określenie swojej sytuacji finansowej. Na tej podstawie możesz zdecydować, jak sfinansować zakup nieruchomości w Hiszpanii. Podpowiadamy, jakie masz możliwości!

Słowem wstępu – o tym musisz pamiętać

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie wymarzonej nieruchomości w Hiszpanii musisz skompletować całą dokumentację. Do podpisania umowy potrzebujesz:

·         dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu) oraz jego kopii,

·         numer NIE (Número de Identificación de Extranjero), czyli numeru identyfikacji podatkowej,

·         konta w hiszpańskim banku.

Jeśli nie znasz hiszpańskiego rynku i nie masz doświadczenia w zakresie zakupu nieruchomości – skorzystaj z pomocy specjalistów. Jak tłumaczy agent nieruchomości z firmy EsphousesZakup nieruchomości w Hiszpanii wymaga dużej wiedzy, znajomości rynku i obowiązujących tu zasad. Nawet niewielki błąd może doprowadzić do naprawdę przykrych skutków. Jako specjaliści w tym zakresie na bieżąco obserwujemy sytuację. Doskonale wiemy, na co zwracać uwagę, na co uważać, dlatego jesteśmy w stanie przeprowadzić naszych klientów przez cały proces zakupu szybko i bezproblemowo. Pomagamy w poszukiwaniu idealnej oferty, zajmujemy się formalnościami, ale również doradzamy w zakresie najkorzystniejszej formy sfinansowania inwestycji.

Zakup za gotówkę

Zdecydowanie najkorzystniejszym, najwygodniejszym sposobem na sfinansowanie wymarzonej nieruchomości będzie zakup za gotówkę. Taka forma zapewnia pełną dowolność i swobodę w zakresie zakupu. Nie musisz martwić się o to, czy bank udzieli Ci kredytu i sporządzać sterty dokumentów. Ponadto, zyskujesz spokój na kolejne lata. W końcu nie wisi nad Tobą konieczność spłaty kredytu przez następne kilkadziesiąt lat. W zależności od Twojej sytuacji finansowej i posiadanych oszczędności możesz wybrać duży dom wolnostojący lub niewielkie mieszkanie tuż przy plaży. Ofert nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż jest naprawdę dużo, dzięki czemu z łatwością każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce.

Kredyt hipoteczny

Innym rozwiązaniem jest sfinansowanie nieruchomości poprzez zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Hiszpańskie banki są otwarte na obcokrajowców. Zazwyczaj przyznają im nawet do 60% wartości nieruchomości. Średni okres, na jaki może być udzielony kredyt wynosi od 5 do 25 lat. W celu uzyskania finansowania należy złożyć niezbędne dokumenty. Dokładna lista jest zależna od banku. Zazwyczaj do rozpatrzenia wniosku wymagane są: oświadczenie o dochodach, kopia paszportu, zaświadczenie z miejsca pracy.