Jak mieć pewność, że wynajęliśmy odpowiedni kontener?

Prace budowlane, rozbiórki oraz remonty wiążą się z koniecznością pozbywania się różnego rodzaju odpadów. Najbardziej wygodnym rozwiązaniem jest zamówienie kontenera w sprawdzonej firmie. Daje to gwarancję, że odpady zostaną wywiezione w sposób sprawny i zgodny z prawem. Bardzo ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedni pojemnik. Dowiedz się, czym należy się kierować.

Kontener na odpady budowlane

Rodzaje kontenerów

Firmy zajmujące się usuwaniem odpadów umożliwiają zamówienie kontenerów przeznaczonych do określonego typu odpadów. W przypadku gdy musimy pozbyć się przedmiotów o dużych rozmiarach, przekraczających możliwości typowego kubła czy worka na gruz, najlepiej zamówić pojemnik na odpady wielkogabarytowe. W kontenerach tego typu można umieszczać, między innymi: szafy, stoły, dywany, rowery, materace, a także elektrośmieci. Nie wolno natomiast wrzucać do nich różnego rodzaju odpadów budowlanych i sanitarnych.

Bardzo popularnym rodzajem kontenerów są kontenery na gruzPojemniki tego typu przeznaczone są, między innymi, na beton, cegłę ora ceramikę. Nie można natomiast składować nich drewna, folii oraz styropianu – wyjaśnia pracownik firmy Nk Kontenery z Krakowa.

Można także wynająć kontener na odpady zielone – takie, jak: liście, krzewy, trawy oraz gałęzie. Odpady tego typu podlegają segregacji, co oznacza, że nie powinny być wyrzucane do innych pojemników. W kontenerze na odpady zielone nie można składować odpadów innego typu. Wśród dostępnych typów kontenerów znajdziemy także kontenery na ziemię. 

Dużą popularnością cieszą się obecnie kontenery typu big bagMają one postać dużej, solidnej torby, wyprodukowanej z tworzywa sztucznego. W workach big bag można umieszczać zarówno odpady budowlane, jak i odpady zielone.

Ilość odpadów

Przy wyborze kontenera znaczenie ma także ilość odpadów. Możemy wybierać pomiędzy kontenerami o większej i mniejszej pojemności. Koszt usługi wywozu odpadów różni się w zależności od wagi odpadów i wielkości pojemnika.

Do usunięcia odpadów powstałych w wyniku niewielkich prac remontowych można zamówić kontener typu big bag. Przy bardziej zaawansowanych pracach remontowych takie rozwiązanie będzie niewystarczające. W takiej sytuacji lepiej postawić na kontener o pojemności 7 m3 . Firmy zajmujące się wynajmem kontenerów oferują także pojemniki znacznie większe, o pojemności nawet do 36 m3. Sprawdzą się one podczas przeprowadzania dużych remontów.

Warto pamiętać, że pojemności dostępnych kontenerów mogą się różnić w zależności od danej firmy.

Kontenery zamykane i otwarte

Zamawiając kontenery, zwykle możemy wybierać pomiędzy kontenerami otwartymi i zamykanymi. Te pierwsze są uważane za bardziej wygodne, szczególnie w przypadku usuwania gruzu. Jeśli natomiast chcemy pozbyć się odpadów wielomateriałowych, lepiej wybrać kontener zamykany.

Wybór kontenera – fachowe doradztwo

W razie wątpliwości, pracownicy firmy zajmującej się wywozem odpadów pomogą nam w wyborze odpowiedniego kontenera. Zamawiając pojemnik, należy określić rodzaj, ilość oraz wielkość odpadów. Warto poinformować także, jaką powierzchnię ma renomowane pomieszczenie.