Zmierzch piwnic. Nowe metody składowania rzeczy w budynkach mieszkalnych

Każdy z nas wie doskonale, że dodatkowa przestrzeń przeznaczona do składowania rzeczy bardzo się przydaje. Do tej pory, w blokach mieszkalnych prym wiodły piwnice, które jednak powoli odchodzą do lamusa. Zamiast nich pojawiają się komórki lokatorskie, które mają wiele zalet.

komorki lokatorskie

Dobrze zagospodarowana przestrzeń

Jedną z najważniejszych kwestii jest zagospodarowanie wolnej przestrzeni i jak najlepsze jej wykorzystanie. W przypadku piwnic grube betonowe ściany znacząco ograniczały powierzchnię użytkową. Komórki lokatorskie wydzielane są za pomocą specjalnych modułów – wystarczająco wytrzymałych, aby zabezpieczyć nasze rzeczy przed kradzieżą i na tyle cienkich, żeby zajmowały jak najmniej miejsca. Sposób wydzielania ma również wpływ na cenę i czas wykonania: ściany murowane są bardziej pracochłonne i droższe niż system działowy stosowany do tworzenia komórek lokatorskich.

Wentylacja i ładny wygląd

Wśród ciężkich murów piwnic swobodna cyrkulacja powietrza jest niemożliwa. Stąd znany wszystkim piwniczny zapach. Ściany komórek lokatorskich są ażurowe, dzięki czemu powietrze może swobodnie cyrkulować, nie ma również problemu z odprowadzaniem wilgoci.

Ponadto, komórki lokatorskie są rozwiązaniem niezwykle estetycznym. Nie mają nic wspólnego z ciemnymi korytarzami piwnic – przestrzeń jest równo podzielona, jednolita, a inwestor ma możliwość wyboru koloru modułu spośród całej palety barw.

Nowoczesne rozwiązanie

Coraz więcej domów wielorodzinnych jest budowanych już z zamiarem udostępnienia mieszkańcom komórek lokatorskich zamiast piwnic, np. inwestycja KASIŃSKI INVESTMENT SP. Z O.O. Jest to potwierdzenie rozprzestrzeniającego się trendu. Warto jeszcze na koniec wspomnieć, że moduły, z których budowane są komórki, są niepalne, co nie pozostaje bez wpływu na decyzje inwestorów myślących również o bezpieczeństwie lokatorów.