Zalety wynajmu kontenera na gruz

Zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebujemy wywieźć większą ilość odpadów. Jakiś remont, wymiana okien czy instalacji, czy większe porządki w ogrodzie. Kiedyś było nie lada wyzwaniem zorganizowanie transportu i utylizacji. W dzisiejszych czasach wystarczy jeden telefon i wyspecjalizowana firma podstawi kontener, a po zapełnieniu go zabierze. O nic więcej nie musimy się już martwić.

Na rynku jest wiele firm, które świadczą tego typu usługi. Jedną z nich jest Lekaro z Warszawy. W razie potrzeby podstawia kontener na odpady w określonym dniu i przedziale godzinowym. Jeśli posiadamy bardzo dużą ilość odpadów budowlanych lub poremontowych, zapełniony kontener jest automatycznie wymieniany na pusty, a my rozliczamy się tylko z liczby opróżnionych pojemników.
Nie bez znaczenia jest to co się potem dzieje z odpadami. Gruz zebrany z kontenera w większości wypadków powinien zostać poddany recyklingowi składającemu się z poszczególnych etapów: sortowania, kruszenia, separacji magnetycznej, kolejnego sortowania i pozyskiwania surowca wtórnego. W ten sposób zmniejsza się zapotrzebowanie na naturalne surowce wydobywane, obniża się koszty materiałów i odciąża środowisko.
No i najważniejsze – to jedyny zgodny z prawem sposób pozbywania się odpadów budowlanych.
Kontenery wykonane z blachy stalowej, wzmacniane kształtownikami i tłoczeniami w ścianach. Charakteryzują się wysoką odpornością na działanie wszelkich warunków atmosferycznych oraz czynników mechanicznych i chemicznych. Występują w różnych pojemnościach i są oznaczane w zależności od nich. I tak kontener o pojemności 5 m³, ma oznaczenie KP-5. Analogicznie 7 m³ KP-7, itd. Pozwala to na dostosowanie pojemnika do potrzeb gospodarstwa, firmy, remontu czy wyburzania domu. Przy niewielkim remoncie KP-5 jest wystarczający. Przy remoncie całego mieszkania raczej będziemy potrzebować KP-7. Koszt i tak będzie mniejszy, niż kilkukrotne podstawianie mniejszego kontenera.
Można w nich umieścić następujące rodzaje odpadów: gruz, śmieci, odpady budowlane (pokruszone pustaki, dachówki, cegły), liście, gałęzie, odpady zielne, złom i inne obiekty o dużych gabarytach oraz materiały stałe (np. piasek, ziemię, tłuczeń, beton).
Za ich pomocą możemy się również pozbywać przedmiotów o większych gabarytach, dzięki temu w okolicy śmietnika nie gromadzą się stare meble i inne śmieci, a my opróżnimy piwnicę, strych czy inny składzik i zyskujemy przestrzeń do zagospodarowania.
Ten sposób daje nam też szansę ochrony przed zniszczeniem trawnika czy rabat ogrodowych podczas remontu.