Zalety stosowania ścianek działowych

Koniec z nudnymi, identycznymi wnętrzami. Dzięki ściankom działowym, to Ty (albo architekt, któremu płacisz) zdecydujesz gdzie ma być pokój, gdzie gabinet i jaką będą mieć powierzchnie.  A co jeśli się pomylisz? Nie martw się, ścianki działowe stawia się tak łatwo i szybko, że ewentualna przebudowa wnętrza nie będzie problemem.

scianki dzialowe

Ścianki działowe w biurach

Biuro musi być dobrze rozplanowane, zauważyli to już specjaliści z IBM. Po wewnętrznych badaniach zaobserwowali, że odpowiednie ustawienie biurek przyśpiesza obieg dokumentów i zwiększa o 15% wydajność pracowników. Ten wyniki pokazuje, jak ważne jest stworzenie przyjaznego i efektywnego miejsca pracy.

Ścianki działowe pozwalają podzielić biuro na labirynt gabinetów, sal konferencyjnych i  wszystkich innych niezbędnych pomieszczeń. W odróżnieniu od ceglanych ścian, ścianki działowe mogą być przeszklone. Dzięki zastosowaniu przeziernych ścianek stworzymy przestrzeń, która będzie dawała wrażenie przestronności i nowoczesności.

Ścianki działowe mogą być montowane na stałe, w formie paneli między biurkami albo ścianek działowych mobilnych. Ścianki mobilne, w razie potrzeby można przemieszczać, dostosowując przestrzeń do potrzeb pracowników i klientów. W mniejszych biurach często stosowane są także ścianki przesuwne, które można szybko złożyć, zmieniając gabinet w salę konferencyjną i na odwrót.

Prywatna przestrzeń

Czasami pracownicy niczego nie tak nie potrzebują, jak ciszy i spokoju. Właśnie dlatego ścianki działowe powstają z materiałów zapewniających dobrą izolację akustyczną i termiczną. Ścianka ze specjalnego, ekranującego dźwięki, szkła znacznie lepiej wyciszy pomieszczenie niż tradycyjna ściana.

Jak wyjaśnia pracownik firmy projektowej Interbiuro: Ścianki działowe pozwalają na adaptacje powierzchni biurowych na potrzeby zmiennych funkcji wnętrza, umożliwiając budowę funkcjonalnych i atrakcyjnych wnętrz biurowych przyjaznych zarówno dla pracowników, jak i klientów.

I najważniejsze tradycyjnie na koniec – ścianki działowe umożliwiają stworzenie biura, które będzie się zmieniało wraz z Twoją firmą. Jest to możliwe dzięki systemowi ścianek działowych, który montujesz w jednym miejscu, a następnie w razie potrzeby przenosisz w inne – unikając kosztów związanych z burzeniem i budowaniem ścian na nowo. Mówiąc obrazowo – potrzebujesz open space, rozkręcasz ściankę i chowasz ją do magazynu. To rozwiązanie proste i genialne, jak same ścianki działowe.