Zalety stalowych hal i magazynów

Nowoczesne i funkcjonalne hale stalowe stanowią alternatywne rozwiązanie dla przemysłowych i magazynowych budynków tradycyjnych. Konstrukcje wykonane ze stali są niezwykle trwałe i bezpieczne. Wyróżnia je także szybkość wznoszenia i stosunkowo niski koszt budowy. Możliwości ich zastosowania są naprawdę szerokie. Czy warto więc rozważyć taką inwestycję?

Hala stalowa

Szybki i łatwy montaż

Zdecydowanie najważniejszym plusem stalowych konstrukcji jest szybkość ich budowy. Proces montażu nie jest uzależniony od pory roku. Prace wykonawcze przebiegają w sposób błyskawiczny, nieporównywalny z tradycyjnymi halami murowanymi.

Warto wspomnieć także o ułatwieniach o charakterze logistycznym. Stalowe hale i magazyny składają się z lekkich oraz łatwych do transportowania i przenoszenia elementów. To wiąże się oczywiście z niższymi kosztami operacyjnymi.

Co ważne halę lub magazyn wykonane ze stali można użytkować od razu – nie trzeba czekać na to aż materiały połączą się ze sobą lub wyschną, gdyż plan konstrukcji po prostu tego nie zakłada. Jest to więc kolejne przeciwieństwo dla tradycyjnego budownictwa betonowego lub ceglanego.

Lekkość i wytrzymałość

Dużą zaletą obiektów stalowych jest lekka, a zarazem bardzo wytrzymała konstrukcja. Ciężar własny konstrukcji jest stosunkowo niewielki. Jest ona jednak w stanie przenosić duże obciążenia.

„Ponadto stal jest odporna na rozciąganie, co ma niebagatelne znaczenie w kontekście całorocznego użytkowania na silnie nasłonecznionych lub narażonych na działanie mrozu terenach” – dodaje ekspert z firmy Lekkaobudowa.

Wszystkie korzyści z zastosowania konstrukcji stalowych

Generalnie rzecz biorąc, stalowe hale i magazyny zyskują uznanie w oczach klientów, którym szczególnie zależy na maksymalizacji zysków i optymalizacji kosztów przy zachowaniu odpowiednich norm jakościowych.

Najważniejsze zalety opisywanych konstrukcji to:

  • możliwość dowolnego modyfikowania gotowego obiektu (zmniejszanie, powiększanie przebudowywanie, przesuwanie itd.),
  • brak konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę,
  • możliwość odsprzedania na rynku wtórnym,
  • brak konieczności stawiania fundamentów i przygotowywania terenu pod postawienie konstrukcji (co minimalizuje koszty).

Jeśli więc zależy Ci na szybkim i łatwym zwiększeniu dotychczasowej powierzchni składowania, to stalowa hala będzie bardzo dobrym wyborem.

Sposoby wykorzystania stalowych magazynów i hal

Konstrukcje stalowe spotyka się coraz częściej i nic dziwnego, bo sposobów ich wykorzystania jest sporo.

Zazwyczaj na ich montaż decydują się przedstawiciele branży przemysłowej, a także właściciele magazynów. Takie obiekty mogą być tymczasowym lub stałym miejscem do przechowywania towarów, które wymagają składowania w warunkach czystych i suchych. Świetnie sprawdzą się także w roli pawilonów handlowych lub garażów. Niektórzy właściciele firm decydują się również aranżować obiekty stalowe na miejsca wykonywania prac technicznych przez ludzi i maszyny.