Zalety posadzek z konglomeratu kwarcowego

Konglomeraty kwarcowe stanowią znakomitą alternatywę dla kamieni naturalnych. Mają duże możliwości aranżacyjne i nadają się m.in. do tworzenia trwałych posadzek. Wykonanie podłogi z konglomeratu kwarcowego daje nie tylko gwarancję niezawodności i znakomitego wyglądu, ale również umożliwia zakup materiału w pełni korzystnego dla środowiska.

plytki

Wyjątkowa wytrzymałość

Posadzka w aranżacji wnętrz może być newralgicznym elementem, gdyż na rynku istnieje wiele materiałów, z których można ją wykonać. Znakomitym materiałem na posadzkę np. do kuchni bądź łazienki jest konglomerat kwarcowy. To produkt, który z reguły jest połączeniem kamienia naturalnego (95%) oraz żywicy poliestrowej (5%). Taka kompozycja umożliwia idealne zespolenie materiałów, które w konsekwencji daje świetne właściwości fizyczno-mechaniczne. Dlatego też aranżacja wnętrz z wykorzystaniem konglomeratów kwarcowych na posadzkach ma wiele zalet, przez co coraz częściej można je spotkać w wielu mieszkaniach, domach oraz w przestrzeni publicznej.

Konglomeraty kwarcowe często goszczą na posadzkach, gdyż swoimi parametrami znacznie przewyższają kamień naturalny, przy czym charakteryzują się jeszcze wieloma innymi zaletami. Nasi klienci chętnie z nich korzystają, gdyż konglomeraty kwarcowe są przede wszystkim nad wyraz wytrzymałe – podkreśla ekspert z GRUPY EGA Euro-Granit Adamus z Goleniowa i Nysy.

Bogaty wybór deseni

Oprócz wspomnianej powyżej wytrzymałości przewyższającej kamień naturalny, posadzki z konglomeratu kwarcowego mają jeszcze inne zalety. Kolejną jest doskonała jakość wykonania. Warto podkreślić, że konglomeraty powstają z czystych minerałów oraz składników chemicznych, przez co są ekologiczne i nie wpływają negatywnie na środowisko. Ponadto do niewątpliwych zalet tych posadzek można zaliczyć ich uniwersalność. Konglomeraty kwarcowe mogą mieć dowolne kolory oraz desenie, co z pewnością pozytywnie wpływa na możliwości aranżacyjne. Dzięki temu posadzka bez żadnego problemu wpisze się w estetykę wnętrza i umożliwi stworzenie kompozycji, w której każdy element będzie pasował do reszty. Nie ma tutaj możliwości na to, by konglomerat odstawał od wnętrza – on się w nie idealnie wpasowuje. Należy również dodać, że konglomeraty warto wykorzystywać do tworzenia posadzek, gdyż cechuje je wysoka wytrzymałość oraz ponadprzeciętna estetyka. Tym samym warto je wykorzystywać podczas aranżacji wnętrz.