Zalety okien wykonanych z PVC

Jeżeli stoisz przed dylematem, jakie okna do domu wybrać: drewniane, aluminiowe, czy może wykonane z PVC, po przeczytaniu tego artykułu będzie wiedział znacznie więcej na temat tych ostatnich. Poznaj zalety okien plastikowych i sam zdecyduj, czy warto w nie zainwestować.

Szczelne i wytrzymałe

Okna z PVC, mimo dużej konkurencji, cały czas cieszą się popularnością wśród klientów. Wpływ na to ma posiadanie wielu zalet, które rekompensują nieliczne wady. Największą z nich jest oszczędność pieniędzy – okna z PVC są tańsze od ich drewnianych lub aluminiowych odpowiedników. Okna tego typu są także bardzo wytrzymałe. Mogą służyć z powodzeniem przez kilkadziesiąt (do 50) lat. Ponadto kluczowymi ich cechami są: szczelność, dzięki której doskonale chronią przed utratą ciepła, termoizolacyjność oraz izolacja akustyczna. Są one zatem dobrą inwestycją, również jeżeli chodzi o utrzymanie wartości nieruchomości.

Estetyczne i łatwe w pielęgnacji

Okna wykonane z PVC są również odporne na różne czynniki atmosferyczne, chemiczne oraz biologiczne. Tworzywo sztuczne gwarantuje ponadto łatwą pielęgnację, która nie wymaga malowania ochronnego. Wystarczy ograniczyć się do mycia oraz pielęgnacji uszczelek i okuć. Profile okienne trwale się wyginają, dzięki czemu łatwo dopasować je pod względem kształtu, a wybór ich wzorów oraz kolorów jest bardzo szeroki.

Niepalne i samowygaszalne

Warto wziąć pod uwagę fakt, że okna wykonane z PVC nie są palne. W przypadku gdy nie ma innych źródeł zapalnych, potrafią same się wygasić. Przed wyborem odpowiednich okien z PVC należy sprawdzić ich szczelność, energooszczędność czy izolacyjność. Zastosowane w nich elementy, takie jak: wzmocnienia stalowe i okucia również nie są bez znaczenia.

Podsumowując, okna z PVC są doskonałą inwestycją, tym bardziej że są one poddawane po zużyciu pełnemu recyklingowi – zauważa właścicielka Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Omega, które specjalizuje się w stolarce otworowej, a w jego ofercie znajdują się okna PVC, okna dachowe, drzwi, parapety, bramy i rolety.