Zalety ogrodzeń betonowych

Ogrodzenia betonowe mogą wyglądać niemal tak samo jak ogrodzenia kamienne, a ich cena jest zdecydowanie niższa. Co więcej, płot z betonu od wewnątrz będzie dobrym tłem dla drzew, a z zewnątrz będzie pełnił rolę pełnej i bardzo wytrzymałej bariery uniemożliwiającej wtargniecie intruzom na posesję.

Zalety ogrodzeń betonowych

Kiedy warto postawić na takie rozwiązanie?

Ogrodzenia betonowe służą do wykonywania grodzeń posesji, które nie tylko zatrzymują wzrok przechodniów i sąsiadów, ale także zabezpieczają teren przed dostępem z zewnątrz oraz ucieczką zwierząt domowych z wewnątrz posesji. Tych podstawowych zasad nie spełniają ani ogrodzenia z drzew ani żywopłot, który jest zdecydowanie zbyt niski.

Betonowe ogrodzenie stanowi także skuteczniejszą barierę przeciw intruzom niż siatka lub metalowe pręty, ponieważ nie można ich przeciąć za pomocą prostych narzędzi. Płot betonowy jest również zdecydowanie bardziej wytrzymały i trwały niż ogrodzenia z drewna. Trudno go zarysować lub zniszczyć, a ewentualne czyszczenie i konserwacja jest bardzo prosta. Nie musisz go też tak często impregnować, jak ogrodzenia z drewna.

Rodzaje ogrodzeń betonowych

Najszybszą i najtańszą metodą wznoszenia ogrodzeń betonowych są prefabrykowane panele, które wkłada się w słupki. Dostępne są w wielu wzorach, ale najlepiej prezentują się prefabrykaty o gładkiej fakturze, bez zdobień. Panele możemy pomalować farną akrylową lub silikatową, obsadzić krzewami lub pnączami albo po prostu zamówić panele wykonane z barwionego betonu.

Inny typ ogrodzeń to zbrojony beton monolityczny. Można okładać go płytkami kamiennymi, klinkierowymi albo wybrać powierzchnię kształtek, która imituje kamienie naturalne o gładkiej lub łupanej fakturze. Takie ogrodzenie może do złudzenia przypominać płot z naturalnego kamienia, będzie jednak od niego  zdecydowanie tańsze.

Jak dodaje pracownik z firmy GalisPłoty betonowe można także wznieść z litych, łupanych bloczków, które imitują kamienie. Dostępne są w rozmaitych kształtach, kolorach i fakturach. Układa się je podobnie jak cegły, a ich styl bardzo dobrze komponuje się z elementami kutymi i drewnianymi panelami.

Ogrodzenia betonowe to rozwiązanie bardzo praktyczne i równocześnie atrakcyjne cenowo. Dzięki ciekawym wzorom, płot z betonu wcale nie musi wyglądać topornie i brzydko, a jego wytrzymałość zapewnia skuteczną barierę przed intruzami. Co więcej, to także ogrodzenia bardzo wygodne, ponieważ nie będziemy musieli co chwilę naprawiać ani poddawać renowacji.