Zalety mieszkania w miejscowościach podmiejskich

Decyzja o zakupie mieszkania wcale nie jest prosta. Przede wszystkim musimy wybrać, czy będzie to mieszkanie w centrum dużego miasta, czy jednak na obszarach podmiejskich. Z  każdym miejscem wiążą się plusy i minusy. Lecz jeżeli cenimy sobie ciszę i spokój, z pewnością nie powinniśmy nawet myśleć o mieszkaniu w mieście. Dlaczego warto zadecydować o życiu w miejscowościach podmiejskich?

Niższe ceny

Wybierając mieszkanie pod miastem, możemy liczyć przede wszystkim na niższe ceny. Nie da się ukryć – kupno mieszkania w centrum jest drogie, co wynika głównie z jego lokalizacji. Mieszkając w sercu miasta, wszędzie mamy blisko. Ale nieruchomości poza granicami miasta są dużo tańsze, a jeżeli mają dobrą komunikację, w każde miejsce dotrzemy bez trudu. Będziemy musieli starać się o dużo mniejszy kredyt, lecz otrzymamy taki sam standard mieszkania, co otrzymalibyśmy wybierając lokum w centrum.

Bliskość natury

Mieszkanie w miejscowościach podmiejskich to także codzienna bliskość natury. Na obrzeżach miast oderwiemy się od harmidru, pędu życia i smogu. Codziennie będziemy cieszyć się spokojem i świeżym powietrzem, z radością wychowując dzieci wśród zieleni. Nie będziemy martwić się, gdzie wybrać się na spacer. Będziemy mogli iść do parku czy do lasu, a nawet kiedy siądziemy na balkonie, nie usłyszymy pisku opon, ale śpiew ptaków – komentuje nasz rozmówca z firmy PB Ekodom. Poza miastem też łatwiej prowadzić zdrowy tryb życia. Możemy mieć własny ogródek, a w celu utrzymania sprawności fizycznej, biegać wzdłuż rzeki albo uprawiać nordic walking. Będziemy mieli gdzie zrobić grilla czy tak po prostu posiedzieć na kocu ze znajomymi, aby miło spędzić czas po pracy.

Bezpieczeństwo życia pod miastem

Kiedy wybierzemy życie pod miastem, będziemy cieszyć się znacznie większym bezpieczeństwem, niż gdybyśmy mieszkali w mieście. Bloki nie są wysokie, domów nie jest tak dużo, samochody nie jeżdżą tak szybko. Nie musimy się obawiać, że nasze dzieci, które zechcą pobawić się na dworze, będą narażone na niebezpieczeństwo. Ze spokojem ducha będziemy mogli pozwolić wyjść naszym pociechom na plac zabaw, aby wesoło spędziły czas z przyjaciółmi. Warto pamiętać o tych zaletach i kiedy będziemy stać przed trudnym wyborem, gdzie zamieszkać – zadecydować o mieszkaniu w podmiejskich miejscowościach. Tym bardziej, że ofert sprzedaży takich lokali przybywa. Przeglądając strony internetowe deweloperów będziemy mogli zapoznać się z nowymi inwestycjami i wybrać nowe miejsce do życia dla siebie i swojej rodziny.