Zalety kupna domu z wykończeniem pod klucz

Pod pojęciem domu wykończonego pod klucz kryje się dom, w którym wszystkie prace wykończeniowe zostały już wykonane i nadaje się on do wprowadzenia właściwie od zaraz. W krajach Europy Zachodniej jest to od wielu lat najchętniej wybierana opcja wśród nabywców nieruchomości i zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Jakie są zalety tego typu rozwiązania?

Oszczędność czasu

Niewątpliwie, jeśli zależy nam na szybkim wprowadzeniu się do nowego domu, warto wybrać nieruchomość już w pełni wykończoną. Takie domy oferuje na przykład MHaus Deweloper z Tczewa. Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, że kupując dom w stanie deweloperskim, o jego przygotowanie do zamieszkania będziemy musieli zadbać sami. Remont i wykończenie domu to kosztowne, pracochłonne oraz długotrwałe zadanie. Osoby, którym szczególnie spieszy się do zamieszkania w swoim wymarzonym lokum, poleca się jego zakup właśnie w modelu pod klucz. Dzięki temu oszczędzamy zarówno czas, jak i nerwy, które często towarzyszą poszukiwaniu odpowiedniej ekipy do remontu, materiałów niezbędnych do wykończenia itp. Pamiętajmy także, że decydując się na wykończenie mieszkania we własnym zakresie, musimy liczyć się także z konicznością nadzorowania prowadzonych w nim prac oraz z możliwymi opóźnieniami ze strony wykonawców.

Oszczędność pieniędzy

Wiele osób sądzi, że kupno domu wykończonego pod klucz jest droższe niż zakup domu w stanie deweloperskim i wykonanie prac remontowych z udziałem firmy zajmującej się wykończeniówką. Nie jest to jednak do końca prawda. Należy mieć bowiem na uwadze, że duże firmy deweloperskie posiadają korzystne zniżki na zakup materiałów budowlanych koniecznych do wykończenia swoich lokali. Do przeprowadzenia remontu wykorzystują także swoich własnych pracowników. W efekcie koszt za wykończenie lokalu, który zawiera się w jego cenie pod klucz, może być znacznie niższy od kwoty, jaką będziemy musieli zapłacić za jego wykonanie we własnym zakresie.

Widzimy, co kupujemy

Kolejną zaletą kupna gotowego domu pod klucz jest także pełna świadomość jego stanu i wyglądu. Możliwości takiej nie daje zakup domu, który będziemy musieli wykończyć. Pozwala to nie tylko na oszczędność czasu i pieniędzy, ale także na wybór takiej nieruchomości, która jest wykończona w odpowiadającym nam stylu. Warto w tym miejscu dodać, że wielu deweloperów świadczy także usługę wykańczania sprzedawanych przez siebie nieruchomości na życzenie i według preferencji klienta. Dzięki temu możemy kupić dom, który będzie wykończony w odpowiadającym nam stylu.