Zalety domów segmentowych

Domy segmentowe są połączeniem zalet wynikających z posiadania domu wolno stojącego oraz mieszkania w bloku – oznaczają wysoki komfort za niską cenę, nie dziwi więc fakt, że stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Zachęcamy do przeczytania, czym jeszcze charakteryzują się domy szeregowe oraz jakie są ich dodatkowe atuty.

domy-segmentowe

Komfort

Mieszkanie w domu szeregowym znacznie różni się od mieszkania w bloku, jest natomiast bardzo zbliżone do komfortu, jaki daje dom wolno stojący, a więc zapewniają dużą prywatność. Ich układ zazwyczaj opiera się na części rodzinnej, umiejscowionej na parterze, oraz prywatnej, znajdującej się na piętrze. Ten podział daje możliwość spędzenia czasu zarówno w ciszy i samotności, jak i w towarzystwie rodziny, zależnie od potrzeb. Niewątpliwym atutem domów segmentowych jest możliwość posiadania własnego ogródka, co zaspokoi naszą potrzebę obcowania z przyrodą, której brak szczególnie odczuwamy żyjąc w dużym mieście. W ciepłe dni przydomowy ogródek stanowi idealne miejsce do relaksu i odpoczynku, a także do spotkań w gronie przyjaciół. Przy posiadaniu wszelkich zalet domu wolno stojącego, mieszkając w domu szeregowym zazwyczaj znajdujemy się blisko centrum miasta, a co za tym idzie mamy łatwy dostęp do różnorakich sklepów, centrów handlowych, szkół, przedszkoli, kin czy restauracji.

Bliskie relacje z sąsiadami

Mieszkańcy domów segmentowych tworzą niewielką społeczność, która sprzyja życiu towarzyskiemu i nawiązywaniu więzi, a co za tym idzie – z pewnością będziemy mogli liczyć na pomoc sąsiedzką w wielu względach, a dodatkowo zwiększy się nasze poczucie bezpieczeństwa, gdyż za ścianą nie będą mieszkać obce osoby, a niejednokrotnie bliscy znajomi. W tym wypadku wyjazd na dłuższy czas nie będzie stanowił problemu, gdyż nasze mieszkanie zostanie pod opieką sąsiadów.

Niskie koszty

Niewątpliwą zaletą domów segmentowych jest fakt, iż wiążą się one z o wiele niższymi kosztami, niż ma to miejsce w przypadku domu wolno stojącego. Tańsza jest nie tylko działka – która może być o wiele mniejsza, ale również budowa, między innymi ze względu na wspólne ściany – informuje nasz rozmówca z firmy P.H.U. TSG Tomasz Monkos oferującej usługi budowlane oraz wynajem sprzętu budowlanego.

Co ważne, sama eksploatacja i konserwacja budynku wiąże się ze znacznie mniejszymi wydatkami, które rozłożone są na wszystkie rodziny zamieszkujące dom.

 Względy estetyczne

Domy segmentowe charakteryzują się dokładnie zaplanowaną przestrzenią zewnętrzną, która jest nie tylko praktyczna, ale także atrakcyjna pod względem wizualnym. Znajdziemy tam zielone trawniki, ładnie wykończone ścieżki, ogródki kwiatowe oraz miejsce przeznaczone do rekreacji. Naszą uwagę powinna zwrócić również spójna, estetyczna i starannie zaprojektowana elewacja budynku.