Wbijanie pali przy pomocy młotów hydraulicznych. Zasady postępowania

Praktycznie każda budowa zaczyna się od stawiania fundamentów. Obecnie wielu inwestorów decyduje się na fundamenty palowe. Jest to jedna z najbardziej wytrzymałych, przy czym najtańszych technologii, która może być stosowana na każdej glebie. Do wykonywania takich prac konieczne jednak są specjalistyczne maszyny. W tym przypadku nieocenione okazują się młoty hydrauliczne, który zazwyczaj montowane są do koparki. Jak wygląda taki proces?

wbijanie pali

Młoty hydrauliczne – charakterystyka

Młoty hydrauliczne to nieocenione urządzenia, które są dodatkowym wyposażeniem koparek i koparko-ładowarek. Montuje się je do maszyny za pomocą płyty mocującej. W ich przypadku do napędu bijaka wykorzystywana jest energia ciśnienia oleju hydraulicznego.

Ten sprzęt jest z powodzeniem wybierany przy wielu pracach budowlanych. Wyburzenia, usuwanie drogi, wykuwanie czy też właśnie wbijanie pali, najlepiej przebiega z użyciem dobrej jakości młotów hydraulicznych. Zasada ich działania nie jest bardzo skomplikowana.

Olej przedostający się do młota przepływa przez akumulator. Następnie wprawia on w ruch bijak, który uderza w grot młota. Komory urządzenia wypełnione są gazem i powodują efekt powrotu bijaka oraz następny etap uderzenia. Wiele osób porównuje etapy zachodzące w młocie do pracy silnika.

Młoty hydrauliczne z powodzeniem więc są wykorzystywane do wbijania pali. Jak to wygląda?

Wbijanie pali przy pomocy młotów hydraulicznych

Przed wykonaniem takiej pracy trzeba trzymać się kilku zasad postępowania. Przede wszystkim teren powinien być zabezpieczony. W pobliżu nie mogą znajdować się osoby postronne. Pracownicy budowy muszą zachować szczególną ostrożność. Dopiero wtedy można rozpocząć pracę z użyciem młota, który wprawiony jest w ruch dzięki wymienionemu olejowi hydraulicznemu.

W tym przypadku podstawą jest energia uderzenia. Wbija ona element coraz głębiej w ziemię, aż jego punkt spocznie na solidnej podstawie. Do wykonania takiej pracy konieczne jest jednak zastosowanie sprzętu jak najwyższej jakości.

Właśnie takim dysponuje Autoryzowany dystrybutor Arrowhead Rockdrill, który w ofercie ma np. młot hydrauliczny Arrowhead R75. Takie urządzenie doskonale nadaje się do prac budowlanych, a jego energia uderzenia wynosi 1200 J. W razie potrzeby wykorzystania jeszcze mocniejszego sprzętu godny polecenia jest młot Arrowhead R140, którego energia uderzenia to 5420 J. Ponadto oba urządzenia są objęte certyfikatem CE i gwarancją.

Jeśli więc chcesz sprawnie przeprowadzić proces wbijania pali, pamiętaj o zachowaniu szczególnych środków ostrożności oraz wyborze najlepszej jakości sprzętu.