Typy bram przemysłowych

Bramy przemysłowe są tworzone z myślą o konkretnych wymogach zakładów przemysłowych, a zastosowanie odnajdują zazwyczaj w budynkach publicznych, halach, zakładach przemysłowych oraz w garażach zbiorczych. Muszą charakteryzować się niezwykłą trwałością, odpornością na warunki atmosferyczne i długowiecznością. Dowiedz się, jakie bramy przemysłowe możesz spotkać na rynku i jak dostosować bramę do swoich potrzeb.

Zalety bram przemysłowych

Bezpieczne i komfortowe warunki do rozwoju biznesu są koniecznie, jeśli chcesz, aby Twoja firma prężnie prosperowała. Nieważne, czy chodzi tylko o mały warsztat, czy też o dużą halę produkcyjną – odpowiednie zabezpieczenie obiektu jest najważniejsze. Wybierając bramę przemysłową, masz pewność, że zostanie ona dopasowana indywidualnie do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.  Główne zalety bram tego typu to:

  • szybki i łatwy montaż,
  • solidna i trwała konstrukcja,
  • długa żywotność,
  • dostosowanie do każdego typu budynku,
  • ekonomiczność – to zazwyczaj praktycznie bezobsługowe konstrukcje.

Rodzaje bram przemysłowych

Na rynku możesz spotkać kilka rodzajów bram przemysłowych, które są dopasowane do preferencji każdego klienta. Oto te najbardziej popularne.

  • Bramy przemysłowe segmentowenajlepsze są te z aluminium i stali. Zastosowanie odnajdują w halach i zakładach produkcyjnych, garażach zbiorczych oraz innych obiektach użytku publicznego. Są niezwykle trwałe i wygodne w obsłudze, w dodatku zapewniają znaczną oszczędność miejsca, zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia.
  • Bramy przemysłowe roletowe – doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których niezbędne jest optymalne wykorzystanie przestrzeni pod sufitem. Warto stawiać na sprawdzone bramy, takie jak np. garażowe roletowe Wiśniowski, najlepiej przystosowane do budownictwa przemysłowego. Znajdziesz je np. w ofercie firmy Olbud Straszyn. Są one też polecane ze względu na bogate wyposażenie dodatkowe, a także dostępność w wielu wariantach kolorystycznych.
  • Bramy przemysłowe podwieszane – składają się z jednego lub dwóch skrzydeł i zazwyczaj przeznaczone są do obsługi ręcznej, więc nie można liczyć w tym przypadku na pomoc automatyki. Takie bramy są coraz chętniej wykorzystywane w prywatnych budynkach, jak i standardowo w każdego rodzaju obiektach produkcyjnych i gospodarczych.

Na rynku są dostępne także bramy harmonijkowe, przeznaczone do zdecydowanie większych obiektów, takich jak lotniska lub salony wystawowe. Możesz spotkać je w dwóch wersjach: wypełnionej lub częściowo oraz całkowicie przeszklonej, co ma wpływ na dostęp światła dziennego.

Bramy przemysłowe są przystosowane do praktycznie każdego rodzaju budynku, a ich solidność i wygoda są doceniane przez wielu odpowiedzialnych przedsiębiorców. Wybieraj zawsze te najlepszej jakości, aby zyskać pewność, że posłużą Ci przez wiele lat.