Trwałe wieże aluminiowe do prac na dużych wysokościach

Prace budowlane, remontowe, konserwacyjne, elewacyjne, spawalnicze, malarskie na wysokościach – trudno je sobie wyobrazić  bez zastosowania bezpiecznych rusztowań. Na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju rusztowań, a szczególnym rodzajem są rusztowania aluminiowe przejezdne, nazywane również wieżami aluminiowymi. Czym charakteryzuje się ten typ rusztowań i co warto na jego temat wiedzieć?

wieża aluminiowa

Wieże aluminiowe – charakterystyka

Wieże aluminiowe są lekkim rusztowaniem o bardzo szerokim zastosowaniu, przede wszystkim w budownictwie oraz różnych gałęziach przemysłu – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Mają one zastosowanie wszędzie, gdzie niezbędna jest stabilna konstrukcja zapewniająca bezpieczeństwo i możliwość wykonywania zaplanowanych prac na wysokościach. Wieże aluminiowe szczególnie sprawdzą się w przy pracach wykończeniowych, instalacjach wentylacyjnych, grzewczych, sanitarnych, elektrycznych, robotach dekoracyjnych i malarskich oraz przy wykonywaniu szklenia. Wieże aluminiowe są roboczą platformą o bardzo dużej wytrzymałości i umożliwiają elastyczne kształtowanie wysokości rusztowania. Konfiguracja systemów i konstrukcja tego rodzaju rusztowań sprawia, że można je w łatwy sposób zaadaptować do różnych warunków. Drabiny w wieżach aluminiowych gwarantują bezpieczny dostęp dla pracowników, podesty zabezpieczone są krawężnikami, a kółka jezdne umożliwiają łatwe i szybkie przemieszczanie wieży. Dodatkowo, wbudowane w wieżach aluminiowych kółka posiadają dobry system hamowania. Wieże aluminiowe występują w różnych rozmiarach. Można je kupić lub wynająć w dobrych firmach specjalizujących się w dystrybucji i wynajmie rusztowań, takich jak chociażby Skat Rusztowania.

Dlaczego warto wynająć rusztowania aluminiowe jezdne?

Wynajem rusztowań jest bardzo korzystnym rozwiązaniem z wielu powodów. Po pierwsze, jest to świetne rozwiązanie ekonomiczne dla osób, które realizują pojedyncze prace czy długoterminowe inwestycje. Zakup rusztowań jest dość sporym kosztem przy jednorazowych pracach, więc wynajem pozwala zaoszczędzić pieniądze. Oszczędność generuje także przechowywanie i serwis rusztowań, które pozostają po stronie firmy wynajmującej rusztowania.  Długości najmu, warunki i sposoby dostaw są zawsze dobierane indywidualne do potrzeb kontrahenta, więc można swobodnie zaplanować różnorodne prace. Po stronie firmy wynajmującej rusztowania jest także montaż, demontaż i transport, co jest kolejnym istotnym powodem, dla którego warto przemyśleć wynajem rusztowań. Jest to rozwiązanie doskonałe zarówno dla firm, jak i osób prywatnych, które mają na przykład zaplanowane prace chociażby elewacyjne czy instalatorskie w domu.