Szafa wnękowa na poddaszu. Rozwiązanie warte rozważenia?

Szafa wnękowa na poddaszu może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Odpowiednie dostosowanie mebla do skosów ścian sprawi, że mało wygodna przestrzeń będzie zagospodarowana w ciekawy sposób. Możne ona być elementem pokoju dziecięcego, biblioteczki lub być przeznaczona do składowania sezonowych ubrań. Wszystko zależy od tego, ile miejsca mamy do rozdysponowania.

Zastosowanie szafy wnękowej na poddaszu

Poddasze często jest trudne do zagospodarowania ze względu na skosy połaci dachowej. Nie zawsze jest możliwość urządzenia tam łazienki, gabinetu czy pokoju. Szafa wnękowa będzie dobrym pomysłem, jeśli na poddaszu nie ma wystarczającej ilości miejsca na przykład na stworzenie garderoby. Może ona służyć do przechowywania ubrań sezonowych, książek czy innych rzeczy, które przez dłuższy czas nie będą używane. Warto rozważyć zagospodarowanie poddasza na pokój dziecięcy. W takim przypadku szafa będzie idealna. Przy planie zabudowy trzeba jednak sprawdzić nie tylko rozmiary, ale również obciążenie, jakie może utrzymać poddasze. 

Drzwi przesuwne na ściętych ścianach?

Ze względu na nietypowe rozmiary, szafy wnękowe przeznaczone na poddasze powinny być wykonane na zamówienie. Specjalista z firmy Indeco tłumaczy:

Nowoczesne technologie zabudowy umożliwiają dostosowanie jej do skosów czy ściętych ścian zarówno z boku, jak i z tyłu. W zależności od potrzeb, możliwe jest zamontowanie drzwi ściętych przesuwnych, składanych lub uchylnych.

Odpowiednio dobrana szafa wnękowa może świetnie wpasować się w poddasze, dzięki czemu pozostanie więcej wolnego miejsca do zagospodarowania. Jest to szczególna przestrzeń, w której każdy element powinien być przemyślany pod względem funkcjonalności.

Dobór materiałów, kolorów i światła

Szafa wnękowa, która jest dostosowana do skosu sufitu, oprócz wysokiej funkcjonalności będzie się także charakteryzowała ciekawym, nowoczesnym wyglądem. Odpowiedni wybór profili i materiałów, z których będzie wykonana, pozwala nadać wiele możliwości stwarzających ciekawą aranżację. Drzwi, w zależności od przeznaczenia pomieszczenia, mogą być drewnopodobne, wykonane z lustra, maty bambusowej lub maty dekoracyjnej. Na poddaszu musi się znaleźć także odpowiednie oświetlenie, które poradzi sobie z nietypową przestrzenią. W przypadku niskiego natężenia światła, szafa powinna być skomponowana z materiałów jasnych. Ciemne barwy i skosy mogą wydawać się przytłaczające.