Stolarka aluminiowa w budownictwie obiektów przemysłowych

Trwałość, bezpieczeństwo i estetyka stolarki aluminiowej sprawia, że staje się ona coraz bardziej popularna wśród inwestorów zajmujących się nie tylko budownictwem mieszkaniowym, ale także wykończeniem obiektów przemysłowych. Podpowiadamy, dlaczego warto zainwestować w stolarkę aluminiową podczas budowania obiektów przemysłowych.

stolarka aluminiowa w budownictwie obiektów przemysłowych

Izolacja akustyczna i termiczna

Ze względu na wypełnienie profili aluminiowych materiałami termoizolacyjnymi okna osiągają korzystne parametry przenikania ciepła. Bardzo ważne w kwestii izolacji termicznej systemów okiennych wykonanych z aluminium są elastyczne i trwałe uszczelki o dostosowanych do okna kształtach. Jeśli natomiast chcemy wyizolować także akustykę obiektu, warto zainwestować w systemy okienne służące do izolacji elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej. Posiadają one nie tylko odpowiednio dobrane uszczelki zewnętrzne i wewnętrzne, ale także uszczelkę centralną, czy trójkomorową budowę profili. Są one również wypełnione specjalistycznym szkłem o wyższych parametrach izolacji.

Bezpieczeństwo i solidność rozwiązania

Stolarka aluminiowa oprócz zapewnienia izolacyjności termicznej stanowi także zabezpieczenie obiektu przed niepożądanymi gośćmi. Połączenie konstrukcji aluminiowych ze szkłem antywłamaniowym znacząco ogranicza możliwość włamania. Warto także wiedzieć, że systemy aluminiowe są odporne na ogień, w związku z tym w trakcie pożaru nie zapalą się, ani nie będą go rozprzestrzeniały w dalszej części pomieszczenia.

Jak twierdzi ekspert reprezentujący firmę Mesal: „Aluminium jest tworzywem niezwykle plastycznym, więc możemy z niego uformować zarówno łuki, trapezy, jak i koła. Możemy również wybrać wąskie i szerokie profile. Te drugie są zdolne do utrzymywania charakterystycznych dla nowoczesnego designu ogromnych przeszkleń”.

Co ważne, dla obiektów przemysłowych są one także łatwe w pielęgnacji – nie wymagają one bowiem żadnych zabiegów konserwacyjnych. Wystarczy by raz na kilka miesięcy zostały umyte przy użyciu łagodnego detergentu oraz zwilżonej ściereczki.

Walory estetyczne stolarki aluminiowej

Dopasowanie koloru stolarki z aluminium do konkretnego stylu architektonicznego nie stanowi żadnego problemu. Zarówno osoby poszukujące rozwiązań do tradycyjnego, jak i nowoczesnego budynku, znajdą elementy stolarki aluminiowej dla siebie. Kolorystyka profili wykonanych z aluminium jest wręcz nieograniczona. Możemy skorzystać zarówno z lakierowania proszkowego, jak i anodowania. Co istotne dla inwestorów odporność aluminium na korozje, a także na niekorzystne warunku atmosferyczne, pozwala cieszyć się wybranym kolorem przez wiele lat.