Sposoby wykorzystania bloczków betonowych

Inwestując w budowę nieruchomości zawsze staramy się znaleźć najlepsze możliwe rozwiązania w najkorzystniejszych cenach. Jednym z podstawowych obszarów, w których szukamy oszczędności, jest oczywiście wybór materiałów budowlanych. Gdzie na skali jakości i opłacalności plasują się bloczki betonowe?

Najpopularniejszy materiał budowlany

Beton jest najczęściej wykorzystywanym materiałem w budownictwie – mówi ekspert z firmy GUT-BUD. Jego popularność wynika przede wszystkim niesłychanej wytrzymałości, dzięki której zyskał miano „sztucznego kamienia”. Dodatkowo, ponieważ produkcja betonu nie jest bardzo skomplikowana, dostępny jest w atrakcyjnych cenach.

Sposoby wykorzystania betonu

Istnieją różne sposoby wykorzystania betonu podczas budowy. Wykonuje się z niego m.in. wylewki bezpośrednio na placu robót, ale także elementy prefabrykowane, takie jak bloczki. Wielką zaletą bloczków betonowych i niewątpliwą przewagą nad produkcją betonu na miejscu budowy, jest bardzo duża wygoda pracy i w związku z tym również szybkie tempo realizacji całej inwestycji.

Wykorzystanie bloczków betonowych

Bloczki betonowe można wykorzystywać do budowy niemal wszystkich elementów konstrukcyjnych domu, od fundamentów, przez ściany nośne, po mniejsze przegrody wewnątrz budynku.

Są najczęściej wykorzystywanym materiałem głównie do budowy ław fundamentowych i ścian piwnic, gdzie liczy się przede wszystkim duża wytrzymałość, która zapewni niezawodną podstawę całej budowli.

Innym bardzo częstym zastosowaniem bloczków betonowych są zewnętrzne konstrukcje z zakresu małej architektury. Z bloczków wznosi się słupy pod ogrodzenia i płoty oraz inne murowane elementy budowlane, dla których sprawą najwyższej wagi jest trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, mróz i stałą ekspozycję na zmienne warunki pogodowe.