Specjalistyczne zabudowy i konstrukcje na halach przemysłowych

Hale przemysłowe często wymagają praktycznych, wytrzymałych, a niekiedy również tymczasowych rozwiązań. Może to być piętrowa nawierzchnia ze schodami czy zabezpieczenie wybranych stanowisk. W celu stworzenia specjalistycznej zabudowy lub wybranej konstrukcji najlepiej jest skorzystać z usług firmy posiadającej doświadczenie w tym temacie.

Zabudowa stanowisk i parawany ochronne

Wiele hal przemysłowych wymaga postawienia specjalistycznych konstrukcji. Jest to szczególnie niezbędne, gdy praca niektórych maszyn i urządzeń może wpłynąć na produkowane obok towary lub osoby postronne. Najpopularniejszym przykładem są stanowiska spawalnicze. Bardzo często spawanie odbywa się bez odpowiedniego zabezpieczenia środowiska, co przy kontakcie z niektórymi materiałami może grozić pożarem. Możliwa jest jednak zabudowa stanowisk spawalniczych, która zapewni swobodę pracownikowi, a także bezpieczeństwo pobliskim towarom i innych współpracownikom. W przypadku stanowisk spawalniczych, które nie mają stałego miejsca, lepszym rozwiązaniem będzie kurtyna spawalnicza albo parawan spawalniczy. Są one wykonane z tkanin powlekanych PCV, dzięki czemu mają podwyższoną odporność na działanie gorących odprysków metalu i żużlu. Ponadto ograniczają rozprzestrzenianie się pyłów i gazów.

Ochrona poszczególnych części hal

Specjalistyczne konstrukcje na halach przemysłowych często są rozwiązaniami tymczasowymi. Dokonywanie modernizacji w budynku ze względu na bezpieczeństwo często wymaga odgrodzenia części hali. Można to zrobić za pomocą siatek montowanych na stalowych zawiesiach. Aby jednak pełniły tę funkcję bez problemu, niezbędny jest odpowiedni naciąg, a także wytrzymałość, która zapobiegnie ewentualnym wypadkom. To rozwiązanie sprawdza się  również w przypadku wyodrębnienia tymczasowego magazynu. W przypadku oddzielenia stanowisk od siebie lub częściowego zatrzymania cyrkulacji powietrza najlepiej sprawdzają się kutyny paskowe z miękkich pasów PCV.

Zastosowanie odbojnic i krat pomostowych

Przed uszkodzeniami, które mogą spowodować maszyny i pojazdy, służą odbojnice przemysłowe. Są to specjalne stalowe bariery, które umieszcza się na rampach, przy słupach i latarniach oraz we wszystkich innych miejscach narażonych na zniszczenie. Zapewnienie ochrony będzie możliwe jedynie przy właściwym montażu. Ponadto w wielu halach produkcyjnych niezbędne są kraty pomostowe, które umożliwiają stawianie dowolnej konstrukcji bez potrzeby tradycyjnego budowania. Specjalista z firmy Mesitekos w Bielsku-Białej dodaje:

Mogą one pełnić funkcję podłoża jak i schodów. W razie potrzeby możliwa jest rozbudowa lub zmiana gotowej konstrukcji.