Rodzaje dodatków do przydomowych oczyszczalni ścieków

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków stanowi dobrą alternatywę dla szamba nie bez przyczyny – brak konieczności umawiania się z firmą zewnętrzną na opróżnianie zbiornika to zdecydowany plus. Warto jednak pamiętać, że przydomowe oczyszczalnie wymagają często rozbudowy o niezbędne elementy, o których będą Państwo mogli dowiedzieć się czegoś więcej poniżej.

oczyszczalnia-sciekow

Studzienki rozdzielające

Jednym z elementów dodatkowych do przydomowych oczyszczalni ścieków jest studzienka rozdzielająca. Jest ona umiejscowiona za miejscem, w którym znajduje się separator lub osadnik gnilny i pozwala na dokładne rozdzielenie wstępnie oczyszczonego ścieku. Następnie kieruje się go za pomocą drenażu rozsączającego do punktu, w którym zachodzi naturalne oczyszczanie w gruncie. Przeznaczone są one do zastosowania w układzie drenażowym na kamieniu lub systemie pakietowym lub tunelowym. Studzienki można podłączyć do oczyszczalni biologicznej z rurami drenażowymi, studnią chłonną lub też tunelami. Stanowią one jeden z najpopularniejszych dodatków do przydomowych oczyszczalni.

Nadstawki do studzienek

Warto dodać, że zarówno do studzienek, jak i do zbiorników można dokupić oddzielne nadstawki, umożliwiające usadowienie osadnika gnilnego na większej głębokości oraz posiada możliwość łączenia z innymi nadstawkami. Warto dodać, że nie posiadając odpowiedniej wiedzy lepiej samemu nie podejmować się montażu przydomowej oczyszczalni wraz z wszelkimi dodatkami.

Zajmujemy się sprzedażą ale również profesjonalnym montażem przydomowych oczyszczalni ścieków. Ważną cechą dobrego producenta akcesoriów do oczyszczalni powinno być dopasowanie oferty do indywidualnych wymogów klienta – mówi specjalista z firmy Frukko Twoje Oczyszczalnie, od wielu lat świadczącej usługi z zakresu sprzedaży, doradztwa technicznego oraz montażu przydomowych oczyszczalni ścieków.

Dmuchawy membranowe

Dmuchawy membranowe wykorzystywane są w procesie napowietrzania ścieków w oczyszczalniach przydomowych. Charakteryzuje je małe zużycie energii przy wysokiej wydajności, a także niski poziom hałasu podczas pracy. Ze względu na te korzystne parametry, niewielkie gabarytowo dmuchawy membranowe wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Bezolejowe działanie pozwala na dostarczanie suchego, bezzapachowego powietrza oraz zwalnia użytkownika z obowiązku smarowania urządzenia.